Reklama

Tłumy na spotkaniu z Prezydentem RP

Opublikowano: wt, 22 paź 2019 19:18
Autor:

Tłumy na spotkaniu z Prezydentem RP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Andrzej Duda odwiedził Nisko i został owacyjnie przyjęty w hali Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

W ciągu zaledwie kilkunastu dni Prezydent RP Andrzej Duda dwukrotnie odwiedził północ Podkarpacia. We wtorek, 22 października, gościł w Nisku. Prezydent RP do licznie zebranych mieszkańców powiatu niżańskiego powiedział, że jego troską jest, aby w Polsce wzrastała zamożność mieszkańców. Wskazał na powstającą drogę szybkiego ruchu S19, będącą częścią szlaku Via Carpatia. - To właśnie w takich regionach kraju należy rozwijać infrastrukturę drogową, kolejową, tak aby być blisko stolicy i największych aglomeracji w naszym kraju - mówił Andrzej Duda.

Nie mogło oczywiście zabraknąć odwołań do historii Ziemi Niżańskiej. - To jest wasza historia i wasza duma. Na tej ziemi zawsze mocno biło polskie serce - powiedział Andrzej Duda. - Ta ziemia ma swoją długą historię. Działy się tutaj ważne dla Polski rzeczy. Chwile bohaterstwa i chwały to Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, które budowało patriotyczne postawy w czasach zaborów i potem w okresie Drugiej Rzeczypospolitej. Ta praca organiczna dała efekty, bo nasi przodkowie poszli do Legionów, potem bronili przed nawałą bolszewicką, w 1939 roku dzielnie walczyli z hitlerowskimi Niemcami i Sowietami. To ta młodzież po drugiej wojnie światowej nie chciała dominacji sowieckiej nad Polską. Chciała swoją wolną, suwerenną i niepodległą Ojczyznę.

Sala Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku pękała w szwach, a wystąpienie Prezydenta RP zostało nagrodzone burzą oklasków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.