Reklama

Tesco ucieka z Polski. Sprzedało sklep nie tylko w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Tesco ucieka z Polski. Sprzedało sklep nie tylko w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plany wybudowania drobnych sklepów pod marką Tesco oddalają się. Zamknięte zostały największe i najmniej dochodowe sklepy, na rzecz tych mniejszych, ale zamiast o ich powstawaniu, słyszymy, że do jednego z banków wpłynęła oferta kupna polskiego oddziału sieci, która w naszym kraju funkcjonuje od ćwierćwiecza.

Restrukturyzacja polskiego oddziału Tesco trwa od wielu miesięcy. Działania są naprawdę drastyczne, bo uderzają w tysiące pracowników, którzy z tygodnia na tydzień stracili źródło dochodu. Nie ominęło to rzeszowskiego Tesco, o którym pisaliśmy wiele razy.

Zobacz:

Jak podaje Wprost.pl, mimo zamknięcia części sklepów i pozostawienia 350, grupowych zwolnień, centrala w Wielkiej Brytanii nie jest zadowolona z efektów, bo nadal nie ma zysków, jakich oczekiwano. Dlatego do banku Barclays wpłynęła oferta na kupno Tesco Polska.

W Polsce budynki i infrastrukturę oraz powiązane z nieruchomościami prawa kupował do tej pory Leroy Merlin czy Kaufland. W Rzeszowie całą infrastrukturą zainteresowana jest Castorama. Jak podaje Wprost.pl, zainteresowanie zakupem mają wyrażać głównie konkurencyjne sieci handlowe i fundusze inwestycyjne.

Finalizacji transakcji może dojść pod koniec trwającego roku finansowego, czyli w lutym 2020 roku. Dodajmy, że na koniec roku operacyjnego 2018/2019 Tesco Polska wygenerowało straty na ponad 55 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE