Reklama

Terytorialsi będą przysięgać w Nowej Dębie

Opublikowano:
Autor:

Terytorialsi będą przysięgać w Nowej Dębie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę (5 lipca) o godzinie 11 w Nowej Dębie, odbędą się uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Ochotnicy będą przysięgać na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota - dowódca brygady odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy

- mówi kapitan Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego pseudonim "Pług".

W czasie uroczystości będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy (quady, motocykle, sprzęt noktowizyjny oraz broń snajperską) będący na wyposażeniu brygady, który zaprezentują żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową.

Będzie można również porozmawiać o nowotworzonej formacji, o szkoleniu rotacyjnym i zintegrowanym. Dodatkowo chętni będą mogli zaczerpnąć informacji, jakie należy wykonać kroki, aby wstąpić do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Przysięga wojskowa odbędzie się na Placu mjr. Jana Gryczmana w Nowej Dębie, na którym słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 59 ochotników. Uroczystości towarzyszyć będzie asysta honorowa oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

- Przysięga jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się na obiektach szkoleniowych w Nowej Dębie. Organizatorem "szesnastki" był 35. Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. "Szesnastka" to dopiero początek szkolenia terytorialsów – cykl szkolenia, trwa trzy lata i podzielony jest kolejno na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

- wyjaśnia kapitan Witold Sura.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE