Reklama

Ten pałacyk odzyska swój blask? Są szanse

Opublikowano: pt, 23 sie 2019 21:35
Autor:

Ten pałacyk odzyska swój blask? Są szanse - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Stalowej Woli przygotowuje się do wielkiej inwestycji, jaką ma być rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Charzewicach.

Kolejne pozytywne wieści dla Stalowej Woli. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, wspomniał, że miasto ma szansę odnowić Zespół Pałacowo-Parkowy w Charzewicach. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny potwierdził, że miasto przygotowuje się do rewitalizacji tych terenów.

- Analizujemy i projektujemy możliwości odnowienia tego miejsca. Jak na razie wszystko jest na etapie planów

– powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Charzewicach został wpisany do rejestru zabytków decyzjami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (1975 r., 1977 r., 1986 r.). Dwór został założony przez ród Lubomirskich z linii rzeszowsko-rozwadowskiej. W jego skład wchodzą kompleks budynków dworskich oraz otaczający go park.

Na terenie parku zachował się: dworek wzniesiony przed 1820 roku, pałac gościnny - z 1880 roku, dworek myśliwski z pierwszej połowy XIX wieku, stajnia z mieszkaniem koniuszego z pierwszej połowy XIX wieku, powozownia i wieża z 1820 roku, spiżarnia oraz elektrownia. Park w Charzewicach jest największym i najstarszym parkiem w Stalowej Woli.
Los nie był łaskawy dla tego zabytku i dziś z jego dawnej świetności pozostało już niewiele. Jest szansa na zmiany.

Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.