Reklama

Teledyski ZNANYCH MUZYKÓW nakręcone na PODKARPACIU [TOP 21]

Opublikowano:
Autor:

Teledyski ZNANYCH MUZYKÓW nakręcone na PODKARPACIU [TOP 21] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z pewnością niektórych to bardzo zaskoczy, ale Podkarpacie jest chętnie wybierane przez znane zespoły i muzyków do kręcenia teledysków. Scenerie Rzeszowa, Przemyśla, Bieszczad, a także wielu innych regionów i miast pojawiają się w niekiedy niezwykle rozpoznawalnych utworach. Postanowiliśmy przygotować listę 17 teledysków - znanych i tych mniej rozpoznawalnych muzyków oraz zespołów, którzy nakręcili swoje klipy w naszym województwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PIERSI - Bałkanica

Utwór, który Polacy pokochali w 2013 roku został w całości zrealizowany w stolicy naszego województwa - w Rzeszowie. Obecnie klip ma już ponad 100 milionów odsłon! Można zatem śmiało powiedzieć, że cała Polska, a także miliony innych ludzi, zobaczyło Rzeszów w tej skocznej piosence.

 

Trzynasta w Samo Południe - Hell Yeah

Czas na nieco mocniejsze klimaty. Trzynasta w Samo Południe to znany polski rockowy zespół, którego jeden z najpopularniejszych utworów - Hell Yeah został nakręcony w Bieszczadach!

 

Kasia Popowska - Tyle Tu Mam

Teledysk do utwory Kasi Popowskiej "Tyle Tu Mam" został nakręcony w Rzeszowie.

 

T. Day feat. Sebastian Stodolak - Rock'n'Roll Machine

Znowu powracamy do nieco mocniejszych klimatów. T. Day to pochodzący z Mielca muzyk, którego utwory niejednokrotnie pojawiały się w Podkarpackiej Liście Przebojów. Tomasz Dzień - bo tak naprawdę się nazywa, niejednokrotnie za plenery do swoich klipów wybiera Podkarpacie czy najbliższe nam okolice, na przykład sąsiadujący z nami Tarnów. W utworze Rock'n'Roll Machine zobaczyć możemy jednak okolice Mielca i powiat mielecki.

 

Agata Sobocińska – Chodź Do Mnie

Teledysk do utworu "Chodź Do Mnie" Agaty Sobocińskiej nakręcono w Rzeszowie.

 

Piękni i Młodzi - Tak już bez Ciebie

Ponowna zmiana klimatu, teraz w lżejszą stronę. Disco polo jest gatunkiem "trudnym", które to nie każdemu przypadnie do gustu jednak nie ma, co kłócić się z jego popularnością. Piękni i Młodzi postanowili nakręcić klip do "Tak już bez Ciebie" w Rzeszowie! Teledysk obejrzano już 48 milionów razy.

 

Danzel - What Is Life

Danzel to belgijski piosenkarz pop i dance, który we wczesnych latach 2000 był w Polsce niezwykle popularny i można go uznać za jedną z ikon europejskiej muzyki dance. Tę popularność postanowił wykorzystać i klip do swojego utworu "What Is Life" nakręcił na Podkarpaciu! A konkretniej - w Rzeszowie.

 

Yellow Horse - I Still Wonder

Yellow Horse to metalowy zespół pochodzący ze Strzyżowa, który równie chętnie wybiera na swoje plenery podkarpackie miejscowości i krajobrazy. Klip "I Still Wonder" zrealizowano w Bieszczadach. 

 

Mateusz Mijal & Stachursky - Za to co mam

Urodzony w Jaśle Mateusz Mijal chętnie wybiera na swoje teledyski Podkarpacie i promuje dzięki temu nasz region. W klipie "Za to co mam" możemy zobaczyć po raz kolejny stolicę Podkarpacia - Rzeszów.

 

MY BIKE - TEN JEDEN DZIEŃ

Zespół My Bike jest doskonale znany podkarpackiej i nie tylko publiczności. Dlaczego? Ponieważ skład w większości tworzą byli muzycy zespołu Pectus! Teledysk do utworu "Ten jedeń dzień" zrealizowany został w Rzeszowie.

 

Underdark "World Reframed" 

Underdark to polski zespół metalowy. Ich teledysk :World Reframed" nakręcono w Przemyślu.

 

HiT SANOK - GPS

Wracamy do disco polo. Tym razem podkarpacki zespół HiT SANOK i ich utwór "GPS", do którego klip nakręcono w jednym z krośnieńskich klubów.

 

Mateusz Mijal - Nieznajomi

Wracamy do Mateusza Mijala i prezentujemy jego utwór "Nieznajomi". Mateusz do nakręcenia tego teledysku wybrał tym razem Sanok. Klip obejrzano ponad 5 milionów razy.

 

KGW Płowce || Nie Ma Mocnych

Pozostając w sanockich klimatach - prezentujemy "Nie Ma Mocnych" od KGW Płowce. W utworze zobaczymy nie tylko Sanok, ale również regionalny zespół pieśni ludowej, który towarzyszył muzykom.

 

Ray Wilson | Makes Me Think Of Home

Ray Wilson to drugi zagraniczny muzyk na naszej liście. Ray pochodzi ze Szkocji i jest uznanym muzykiem rockowym, który lubuje się również w metalu progresywnym i grunge. Sceny, które zobaczymy w "Makes Me Think Of Home" zostały nakręcone w okolicach Lubaczowa oraz Przemyśla.

 

Mateusz Mijal - Zabijasz mnie

I po raz kolejny Mateusz Mijal. Tym razem w swoim rodzinnym Jaśle!

 

Rompey - Fajna Dziewczyna Z Jasła

Rompey to kolejny zespół discopolowy w tym zestawieniu. Zespół jest dobrze znany jaślanom, ale nie tylko. W ich teledysku wystąpiła kiedyś gościnnie Roksana Węgiel. "Fajna Dziewczyna z Jasła" została zrealizowana oczywiście w Jaśle.

 

Mateusz Mijal - Wiem już czego chcę 

I ostatni już utwór Mateusza na naszej liście. Tym razem pojawił się w Stalowej Woli.

 

KęKę - Zoba, zoba gość Białas 

KęKę, to pierwszy raper na naszej liście i bez wątpienia jest to jeden z najbardziej znanych muzyków tego gatunku w Polsce. KęKę w 2018 roku odwiedził Tarnobrzeg i tam zrealizował klip do swojego utworu, który obejrzało już 18 milionów razy. 

 

Steel Velvet - Julie

Steel Velvet to zespół hard rockowy, który powstał w 2008 roku w Strzyżowie. Klip do utworu "Julie" zrealizowano w Tarnobrzegu. 

 

KULT - Prosto

Na koniec mała niespodzianka. Co prawda nie cały klip "Prosto" od KULT został zrealizowany na Podkarpaciu, ale w utworze Kazika Staszewskiego i jego kolegów, zobaczymy wiele scen z dobrze nam znanego festiwalu muzycznego w Cieszanowie w powiecie lubaczowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE