Reklama

Tarnobrzeskie Wodociągi wzięte pod zastaw

Opublikowano:
Autor:

Tarnobrzeskie Wodociągi wzięte pod zastaw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Tarnobrzega podpisał w piątek, 20 grudnia, w Warszawie umowę, na mocy której 45 procent udziałów miasta w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi zostanie zakupiona przez Polski Fundusz Rozwoju. Tym samym samorząd zyska pieniądze na inwestycje nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Na początku października Rada Miasta Tarnobrzega wyraziła zgodę na zbycie części udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach. Pisaliśmy o tej sprawie TUTAJ. Teraz została podpisana umowa pomiędzy samorządem Tarnobrzega a Polskim Funduszem Rozwoju, która finalizuje całą transakcję. Szczegóły finansowe umowy nie są znane, ale według wcześniejszych informacji miasto może zyskać 20 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na inwestycje nad Jeziorem Tarnobrzeskim oraz w strefie gospodarczej.

Polski Fundusz Rozwoju stanie się mniejszościowym, pasywnym udziałowcem Tarnobrzeskich Wodociągów. Zgodnie z umową inwestycyjną nie będzie miał on wpływu na bieżące zarządzanie spółką i najpóźniej po 20 latach zakupione udziały znów staną się własnością samorządów. Według komunikatu PFR model inwestycyjny Funduszu jest bezpieczny dla samorządów i ich spółek. - Uwzględniając sytuację w zakresie zadłużenia gminy istotne jest poszukiwanie alternatywnych rozwiązań pozyskiwania źródeł finansowych, które nie będą generować dodatkowego długu - mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE