Reklama

Tarnobrzeskie krawcowe szyją maski dla potrzebujących [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tarnobrzeskie krawcowe szyją maski dla potrzebujących [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Artystyczna Ga Mon z Tarnobrzega w dobie kryzysu zamiast szyć ciuchy, zajmuje się wsparciem tych, którzy tego najbardziej potrzebują i tworzy maseczki ochronne.

Szefowa fundacji Justyna Gamoń-Wesołowska tak opisuje całą inicjatywę.

- Trzeci tydzień w Fundacji Artystycznej Ga Mon trwa mobilizacja. Celem jest szycie maseczek ochronnych. Obok tych jednorazowych przeznaczonych do Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, szpitali w Tarnobrzegu oraz Sandomierzu, powstają też wielokrotnego użytku, kolorowe, o oryginalnych wzorach, które rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Mała rzecz, a cieszy, podobnie jak to, że do siedziby Fundacji przychodzą każdego dnia przyjaciele, zabawnie określający siebie "wolontariuszami-emisariuszkami". Kroją szyją, radując się z tego, że mogą pomóc! Pracownię opuściło ponad tysiąc maseczek - każda szyta z sercem! To właśnie serce wraca w słowie Dziękuję zasłyszanym od pielęgniarek, strażaków, zaprzyjaźnionych restauracji. Dziękujemy zespołowo i my - napisała Justyna na swoim Facebooku.

Teraz wszystkie inne projekty odchodzą na bok. Najważniejsze jest bowiem wsparcie tych, którzy na pierwszej linii frontu walczą z pandemią koronawirusa. Maseczki jednorazowe składają się z trzech warstw. Wewnętrznej bawełnianej, w środek wchodzi materiał filtrujący i z zewnątrz dokładamy jeszcze jedną warstwę bawełnianą. Powstają tutaj także maseczki wielorazowego użytku. Są ze sztywniejszego materiału i mają trzy warstwy. 

Zobacz również:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE