Reklama

Tarnobrzeski finał WOŚP zagra online. Zobacz co możesz licytować?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Grzegorz Lipiec

Tarnobrzeski finał WOŚP zagra online. Zobacz co możesz licytować? - Zdjęcie główne

foto Fot. Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 stycznia 150 wolontariuszy wyjdzie na ulice Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najmłodszy z wolontariuszy ma... 13 miesięcy.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny uznała, że pomoc należy skierować do oddziałów laryngologii i otolaryngologii. Warto wiedzieć, że w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim pracuje sprzęt Orkiestry warty 1,5 miliona złotych.

Przygotowania do finału, który pierwotnie miał się odbyć 10 stycznia, rozpoczęły się w październiku, wtedy rozpoczęła się procedura rejestracji sztabu oraz rekrutacji wolontariuszy, wszystko po raz pierwszy w historii odbyło się online.

- Pierwszy raz oko w oko z naszymi wolontariuszami zobaczymy się dopiero dzień przed finałem, gdy odbiorą swoje identyfikatory i zapoznają z procedurami bezpieczeństwa. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: identyfikator, puszka oraz  czerwone serduszka- naklejki. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia. W Tarnobrzegu najmłodszy wolontariusz ma 13 miesięcy, najstarszy – Pan Kazimierz skończy w tym roku 81 lat.

- mówi Piotr Czepiel, szef sztabu WOŚP w Tarnobrzegu.

Kwestujących spotkamy w Tarnobrzegu od wczesnych godzin porannych do godziny 20:30 na ulicach naszego miasta. Kwestować będą pod kościołami, sklepami spożywczymi czy stacjami paliw. W każdym miejscu będzie to, co najmniej dwóch wolontariuszy. 

Wspierać cel fundacji można jeszcze przed finałem.

- Stacjonarne Puszki znajdują się w kilkunastu miejscach takich jak Lidl czy Żabca, a także u naszych lokalnych przedsiębiorców – Sklepie Kotek-Psotek, Naszym Sklepie na ul. Dąbrowskiej, w Czekoladowej Chatce, Świecie Herbat, w kawiarni Kafe-Klimat, firmie MokBud, w Strefie Piękna czy na Hali Targowej w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

- dodaje Czepiel.

Dużą popularnością zawsze cieszyły się licytacje sceniczne. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku sztab wszystko przenosi do internetu. Na platformie Allegro można znaleźć mnóstwo licytacji, które w całości zasilą konto Fundacji.

- Oczywiście zachęcamy do sprawdzenia naszych aukcji. Wśród wielu gadżetów finałowych mamy do wylicytowania złote serduszko, ekspres do kawy, vouchery - na usługi stomatologiczne OrthoHolistic z Tarnobrzega, pakiet treningowy od ElektroFit, voucher na usługi kosmetyczne czy do gabinetu rehabilitacyjnego. Mamy także koszulki orkiestrowe, plakaty i obrazy.

- wyjaśnia szef sztabu w Tarnobrzegu.

Tak jak licytacje będą online, tak samo stanie się z koncertami.

- Finał przenosimy do sieci, socialmediów oraz mediów lokalnych, by tam po raz kolejny rozkręcić istny karnawał w środku zimy. Począwszy od godziny 12 przebieg finału można będzie śledzić w telewizji lokalnej TVL. Oprócz bieżących informacji o stanie zbiórki będziemy transmitować wywiady z ciekawymi ludźmi dla których WOŚP to ważna sprawa oraz koncerty lokalnych wykonawców. "Światełko do Nieba" niech będzie symboliczne - prosimy o godzinie 20, aby każdy kto chce zaświecił z domowych okien czym tylko może.

- zachęca Piotr Czepiel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy