Reklama

Tam już sprzątają po wyborach. A u nas?

Opublikowano:
Autor:

Tam już sprzątają po wyborach. A u nas? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieli GENIALNY pomysł, na to jak szybko i ekologicznie zakończyć żywot szpecących krajobraz banerów wyborczych. - Przynieś baner do Urzędu Marszałkowskiego, a my damy mu drugie życie, przerabiając go na torby i plecaki - apeluje wicemarszałek.

To nie apel urzędu podkarpackiego, a małopolskiego. W kampanię włączył się wicemarszałek Tomasz Urynowicz, który zaznacza, że wspólnie z mieszkańcami Małopolski można szybko zamienić tysiące plastikowych bannerów, które psują krajobraz regionu na torby czy plecaki.

- Wyborcza gorączka stygnie. Pozostały po niej tysiące plastikowych bannerów, promujących kandydatów poszczególnych partii. Sprawdziłem, jak długo taki przedmiot może się rozkładać – okazuje się że ok. 400 lat! Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych – nie pozwólmy, aby bannery wyborcze psuły krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska! Przynieście je do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy np. na torby i plecaki w duchu up-cyclingu

- zaapelował wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Bannerowe, ekologiczne torby trafią do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań, organizowanych m.in. przez zespół EkoMałopolska.

W podobnym duchu skomentował akcję sprzątania po wyborach Paweł Poncyljusz, który startował z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej i uzyskał mandat poselski.

- Od wczoraj [od. red. 14 października] ściągane są moje banery wyborcze. Chciałbym, aby miały drugie życie i mogły być wykorzystane do innych celów. Część przekażę do podkarpackich schronisk dla zwierząt, bo wiem, że będą tam dobrze zagospodarowane. Jednak jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje takie materiały to proszę o kontakt

- napisał na swoim profilu na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE