Reklama

Sztuka Beksińskiego powraca do Rzeszowa. Samodzielnie zajrzymy w głąb tajemniczego świata

Opublikowano:
Autor:

Sztuka Beksińskiego powraca do Rzeszowa. Samodzielnie zajrzymy w głąb tajemniczego świata  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Wystawa jakiej nie było – Beksiński. Nieznane obrazy – spektakl multimedialny – niespodzianki” – taką nazwę nosi wydarzenie, które zostało przygotowane w ramach 9. urodzin Centrum Kulturalno – Handlowego Millenium Hall. Widzowie mogą liczyć na wiele niecodziennych atrakcji.

Sztuka Zdzisława Beksińskiego ostatni raz gościła w Rzeszowie przy okazji pamiętnego koncertu, połączonego z wystawą w Filharmonii Podkarpackiej w lutym 2012 roku. W międzyczasie obrazy Beksińskiego były prezentowane m.in. w Brukseli, Wiedniu, Sztokholmie oraz Chicago.

- Widowisko ma na celu przedstawienie twórczości Zdzisława Beksińskiego w sposób odpowiadający dzisiejszym oczekiwaniom widza.


-przekonują organizatorzy wydarzenia. 


CZYTAJ TAKŻE: To będzie filmowy hit: "Podkarpackie to Ty"! [VIDEO]


Beksiński jakiego nie znamy

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy, które jedynie w wyjątkowych okolicznościach pokazywane są szerszej publiczności. Formułę wystawy wzbogacą multimedialne atrakcje, m.in. prezentacja wybranych dzieł mistrza na wielkoformatowych ekranach, czy też pokazy ożywionych obrazów w ramach seansów wirtualnej rzeczywistości.

Projekt powstał jako kontynuacja myśli twórczej samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną. Do stworzenia projektu zaangażowani zostali artyści sztuk wizualnych. 

- Prezentacja prac w olbrzymich formatach, jednocześnie udźwiękowiona - ilustrowana odpowiednią muzyką, pozwala na dogłębną kontemplację dzieł z dbałością o każdy detal a także wyzwala nowe nieodkryte wcześniej emocje związane ze sztuką artysty pochodzącego z Sanoka.


- tłumaczą organizatorzy wystawy. 


CZYTAJ TAKŻE: Rusza powiększona Strefa Płatnego Parkowania w Rzeszowie


Zajrzymy w głąb obrazów

Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść “do środka obrazów” Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza. Całość składa się na niezwykle ciekawą i ekscytującą wystawę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców sztuki poprzez pobudzenie wielu zmysłów.

Wystawa czasowa, odbywać się będzie od 8 do 22 października w godzinach 13:00 – 20:00. Bilety dostępne będą w punkcie info na poziomie 0 oraz w aplikacji Going. Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł. 

Jeden zakupiony bilet upoważnia zwiedzającego do przebywania na wystawie jedną godzinę. Bilety sprzedawane są z rezerwacją na odpowiedni dzień i godzinę wejścia na wystawę. Ze względów bezpieczeństwa liczba osób jednocześnie przebywających na wystawie jest limitowana. W związku z tym liczba biletów na każde wejście jest ograniczona. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE