Reklama

Szpitale wstrzymują przyjęcia na oddziały

Opublikowano:
Autor:

Szpitale wstrzymują przyjęcia na oddziały - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej do odwołania wstrzymano przyjęcia do Kliniki Ginekologii i Położnictwa. Powodem takiej decyzji jest wzrost zachorowań na koronawirusa wśród pracowników szpitala. To nie jedyny rzeszowski szpital, który zdecydował się na tak radykalne kroki.

Jeszcze w piątek poinformowano o tym, że pozytywny wynik na obecność koronawirusa w szpitalu otrzymały trzy pielęgniarki oraz lekarka. W sobotę wiedzieliśmy już o kolejnym zakażeniu. Wobec coraz większej liczby zachorowań, władze szpitala starają się podejmować wszelkie możliwe kroki, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa


- Od dnia 07 sierpnia 2020 roku do odwołania w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wstrzymane zostają do odwołania przyjęcia do Kliniki Ginekologii i Położnictwa z powodów epidemiologicznych.


- informuje Barbara Rogowska, dyrektor szpitala. 

Podobna sytuacja panuje także w innym rzeszowskim szpitalu. Mowa o placówce MSWiA przy ul. Krakowskiej. Na dzień dzisiejszy wykryto tam 12 przypadków zakażenia, a 4 sierpnia zmarł 88-letni pacjent szpitala, który miał koronawirusa.

Władze szpitala w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wstrzymały przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne. Zaznaczmy, że bez zmian odbywają się świadczenia oferowane przez poradnie POZ, poradnie specjalistyczne, poradnie zdrowia psychicznego, gabinet rehabilitacji ambulatoryjnej i ośrodek rehabilitacji dziennej oraz pracownie diagnostyczne.

Obecnie na Podkarpaciu potwierdzono łącznie 1607 przypadków zakażenia i odnotowano 70 zgonów. Na dzień dzisiejszy na terenie Rzeszowa wykryto 80 przypadków i dwa zgony, wynikające z zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE