Reklama

Szpital w Stalowej Woli z nowoczesnym respiratorem

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Stalowej Woli z nowoczesnym respiratorem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stalowowolski samorząd zakupił najwyższej klasy respirator dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Sprzęt kosztował 90 tysięcy złotych i jest to kolejny etap wsparcia lecznicy w walce z pandemią koronawirusa.

Zakupiony przez samorząd Stalowej Woli respirator kosztował blisko 90 tysięcy złotych i jest to sprzęt wysokiej klasy.

- To urządzenie z górnej półki, model Elisa 600 firmy Löwenstein. Znakomicie sprawdza się w trudnych sytuacjach, gdy dochodzi do niewydolności oddechowej pacjenta. O klasie tego respiratora niech świadczy to, że rząd niemiecki zamówił 6 tysięcy sztuk dokładnie tego modelu. W naszym szpitalu mamy już sześć takich urządzeń, to jest siódme. Wszystkie będą funkcjonowały jeszcze przez wiele lat, mam nadzieję, że już niedługo, w ramach nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na realizację której to inwestycji bardzo czekamy.

- mówił podczas konferencji Aleksander Zieliński, lekarz kierujący oddziałem intensywnej terapii.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że oficjalne przekazanie respiratora jest doskonałą okazją do złożenia przez stalowowolski samorząd podziękowań pracownikom szpitala za ich oddaną pracę w trudnym czasie pandemii.

- W stalowowolskiej lecznicy mieliśmy i mamy do czynienia z bohaterską postawą i wielkim poświęceniem. W imieniu mieszkańców pragnę za to serdecznie podziękować całemu personelowi. W tym miejscu deklaruję również dalsze wspieranie stalowowolskiego szpitala, tak, aby mieszkańcy Stalowej Woli mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę w momencie zagrożenia zdrowia lub życia.

- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy samorząd miejski wsparł stalowowolski szpital kwotą 300 tysięcy złotych oraz przekazał środki ochrony osobistej, jak setki wydrukowanych przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej przyłbic czy tysiące certyfikowanych maseczek ochronnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE