Reklama

Szpital w Dębicy będzie leczył osoby chore psychicznie z objawami koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Dębicy będzie leczył osoby chore psychicznie z objawami koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby z chorobami psychicznym u których zdiagnozowany będzie koronawirus będzie leczony w szpitalu Psychiatrycznym w Straszęcinie. Jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego- to decyzja wojewody podkarpackiej.

- W związku z koniecznością zapewnienia opieki psychiatrycznej osobom dorosłym z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem, wojewoda wyznaczyła jeden z trzech oddziałów psychiatrycznych szpitala w Straszęcinie dla tej grupy docelowej pacjentów. 

- informuje rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Przemysław Wojtys, dyrektor szpitala przyznaje, że otrzymał takie zalecenie. 

Dementuje, że to ma być szpital psychiatryczny przerobiony na szpital obsługujących chorych na koronawirusa. Na razie jest izolatka dla trzech osób. W całkowicie oddzielnym pomieszczeniu, z oddzielnym wejściem i węzłem sanitarnym. Gdyby się okazało, że to mało, to jest przeznaczony jeden oddział, który jest na parterze i ma oddzielne wejście. 

Jak dodaje dyrektor osoby chore w pierwszej kolejności trafiają na oddział zakaźny. Tak jak to było z osobą ze zdiagnozowaną chorobą psychiczną, u której podejrzewano koronawirusa. Wynik okazał się ujemny i pacjent został przewieziony do Straszęcina.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE