Do odwołania wstrzymano wszystkie planowane przyjęcia w jasielskim szpitalu. Dyrekcja placówki uspokaja jednak i informuje, iż nie oznacza to, że w nagłych przypadkach zagrażających życiu oraz zdrowiu pacjenci nie będą przyjmowani. Personel medyczny dalej będzie nieść im pomoc.
Mowa tutaj jednak o wszystkich przyjęciach, które można odwlec w czasie. Wszystko to ma związek z pandemią koronawirusa i rosnącą ilością zakażeń COVID-19. Pacjenci zakażeni zostali ulokowani na oddziale diabetologicznym oraz geriatrycznym. Ponadto na oddziale chirurgicznym wydzielono cztery stanowiska dla pacjentów wymagających intensywnej terapii, a nie będących zakażonymi koronawirusem.
CZYTAJ TAKŻE: