Reklama

Szósty pomnik Jana Pawła II stanie w Rzeszowie [ANKIETA]

Opublikowano:
Autor:

Szósty pomnik Jana Pawła II stanie w Rzeszowie [ANKIETA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Jałowego przed kościołem pw. Chrystusa Króla, przed wejściem do kościoła pw. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes przy ul. Prymasa 1000-lecia, na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i św. Antoniego, przed Katedrą Rzeszowską Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Al. W. Sikorskiego i na rondzie u zbiegu ulic Marszałkowskiej, Lubelskiej i Warszawskiej, a teraz w Parku Papieskim - to lokalizacje pomników Jana Pawła II. Czytelnicy pytają: nie za dużo?

„Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi” – mawiał Jan Paweł II - to słowem wstępu.

Bez słowa dyskusji, bez pytań, w ciszy radni zaakceptowali pomysł prezydenta Rzeszowa związany z budową szóstego pomnika w mieście. 550 tysięcy zł z publicznych pieniędzy będą wydane na kolejny monument z podobizną papieża-Polaka. Pomnik miałby mieć ok. 2 metry wysokości, a postać Jana Pawła II siedziałaby na tronie. Pomnik umiejscowiony byłby w samym centrum Parku Papieskiego, nieopodal Katedry Rzeszowskiej, przy której już stoi pomnik z podobizną Karola Wojtyły.

Budowę za ponad pół miliona poparli nie tylko przedstawiciele klubu Rozwój Rzeszowa (w tym Sojusz Lewicy Demokratycznej), ale i radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Cała inwestycja "pójdzie" szybko. Prezydent Ferenc chce, by papież na tronie pojawił się w Rzeszowie jeszcze w tym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE