Reklama

Szczepienia nauczycieli w ... jeden miesiąc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Szczepienia nauczycieli w ... jeden miesiąc - Zdjęcie główne

foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 mają być w oświacie prowadzone w uproszczony sposób. W pierwszej kolejności dawki mają trafić do tych pedagogów, którzy już pracują w systemie stacjonarnym.

O tym, że rząd ma już konkretny plan szczepienia nauczycieli pisaliśmy 4 lutego. 

Na konferencji prasowej wszystkie założenia zaprezentował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapisy na szczepienia mają ruszyć 8 lutego, a pierwsze dawki mają być podane już w następnym tygodniu. 

- Mamy nadzieję, że w ciągu miesiąca uda nam się zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do dalszych grup z etapu 1c, czyli funkcjonariuszy służb mundurowych. Wszystkie szczepionki, które zostały dopuszczone do używania na terenie Unii Europejskiej są w 100 procentach bezpieczne.

- mówił szef KPRM.

Z informacji zamieszczonej na Twitterze resort edukacji i nauki wynika, że w pierwszej kolejności szczepieni będą nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela i pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu oraz pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Nauczyciele powyżej 60. roku życia są zakwalifikowani do grupy seniorów i z nimi będą szczepieni. Pominięci są za to pracownicy obsługi szkół: woźni, obsługa kuchni. Także od 8 lutego opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych, ale także pracujący w pieczy zastępczej będą mieli możliwość zapisywania się na szczepienia.

Sama procedura zgłaszania ma być niezwykle prosta. Nauczyciel zgłasza chęć zaszczepienia dyrektorowi placówki, a ten przez specjalny system wykona resztę. Potem to dyrektorzy placówek będą przekazywać pedagogom informacje kiedy i gdzie mają się zgłosić na szczepienia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy