Reklama

Szalejąca inflacja! Sprawdź co najbardziej drożeje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Szalejąca inflacja! Sprawdź co najbardziej drożeje - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niska wartość złotego napędza wysoką inflację. Drożeją nie tylko usługi, ale także podstawowe koszty utrzymania mieszkania. Sprawdź co jeszcze podrożało!

Oprócz drożejącego paliwa, nasze budżety obciążają także koszty wywozu śmieci, zakupu energii elektrycznej. Więcej zapłacimy za wyjście do restauracji czy nocleg w hotelu. 

Porównując miesiąc czerwiec w roku bieżącym, względem ubiegłorocznego, najmocniej podrożały usługi wywozu śmieci (o 24,9%) i zakupu prądu (o 9,5%). Koszty związane z utrzymaniem domu czy mieszkania zdrożały średnio o 6,5%. Wysoko windują także ceny mebli,dekoracji i oświetlenia - wzrost o 5,5%.

- Jeśli ktoś ma nadzieje, że te niekorzystne trendy się odwrócą, to powinien swoje nadzieje porzucić. Rosnące ceny węgla, ropy, gazu, czy praw do emisji dwutlenku węgla nie pozostawiają złudzeń. Za prąd i nośniki energii będziemy płacić więcej. Jest to o tyle ważne, że statystycznie rzecz biorąc, wydatki na ogrzewanie i prąd stanowią mniej więcej połowę kosztów utrzymania nieruchomości w Polsce. Do tego rosnące ceny materiałów budowlanych i usług ekip budowlanych przekładają się na rosnące ceny remontów, a na przykład drożejące drewno przekłada się na wyższe ceny mebli.

- zapowiadają analitycy HRE Investments.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy