Reklama

Świętowanie w czasie pandemii

Opublikowano:
Autor:

Świętowanie w czasie pandemii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zostaną zapamiętane przez każdego z nas. Nie będzie uroczystych apeli, tłumnych wieców. Część samorządów zdecydowała się przenieść świętowanie do internetu.

Na przykład w Tarnobrzegu urząd miasta nie zdecydował się na świętowanie. Wiemy, że prezydent miasta Dariusz Bożek weźmie udział we mszy świętej, która decyzją przeora Klasztoru Dominikanów odbędzie się w sobotę, 2 maja, później zaś złoży wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Bartosza Głowackiego.

Inaczej wyglądać będzie świętowanie w Sandomierzu. 3 maja o godzinie 12 rozpocznie się "Wspólne śpiewanie hymnu", który zostanie odtworzony w różnych miejscach miasta - Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Okrzei), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Mickiewicza), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Flisaków), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Cieśli) oraz Ratusz sandomierski. Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, by symbolicznie uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi oraz 3 maja Święto Konstytucji 3-go Maja postanowili zrealizować patriotyczną iluminację świetlną na elewacji sandomierskiego zamku. Obiekt zostanie podświetlony na biało-czerwono po zmroku zarówno 2 jak i 3 maja.

W tym roku na facebook i stronę internetową przenoszą się obchody trzeciomajowego święta organizowane co roku w Rozwadowie przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Tegoroczne obchody pod hasłem #ŚWIĘTUJZMUZEUM. 3 Maja w czasach epidemii to okazja nie tylko do przypomnienia historii ale i wspomnień. Muzeum Regionalne przygotowało ciekawe propozycje: akcje społeczne, konkursy, gry edukacyjne, warsztaty rodzinne, swoiste lekcje historii  i wszystko wirtualnie, bez wychodzenia z domu. Muzeum przypomina obchody z lat poprzednich i zachęca do wspólnego świętowania, przesyłania zdjęć przedmiotów patriotycznych, wykonanych kokard narodowych, czy wywieszonej biało-czerwonej flagi narodowej. Bo 2 maja przypada właśnie Święto Flagi. Wirtualny program obchodów 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i odnośniki do facebooka oraz na instagram można znaleźć NA STRONIE MUZEUM REGIONALNEGO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE