Reklama

Święto Policji w Zamościu [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 15 lipca, na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji.

Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta w kościele katedralnym, celebrowana przez bp Mariana Rojka. W czasie nabożeństwa za funkcjonariuszy zamojskiej komendy modlił się również ks. Sylwester Zwolak.

Po nabożeństwie odbył się uroczysty apel. 

- Podczas uroczystego apelu Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc wręczył policjantom garnizonu zamojskiego akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku w zamojskiej jednostce awansowanych zostało 93 policjantów - informują przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

Na stopień młodszego inspektora policji awansował podinsp. Dariusz Godlewski, z-ca komendanta miejskiego w Zamościu. W korpusie oficerów młodszych mianowano trzech policjantów, w korpusie aspiranckim - 32, w korpusie podoficerów – 42 i 15 w korpusie szeregowych policji.

Za wzorowe, profesjonalne i pełne poświęcenia wykonywanie zadań służbowych trzydziestu sześciu policjantów oraz dziewięciu pracowników komendy otrzymało nagrody motywacyjne przyznane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Podczas uroczystości wręczony został także medale dla mł. insp. Andrzeja Mioduny, pierwszego zastępcy komendanta miejskiego policji w Zamościu przyznany za zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Lubelskiego.

Otrzymał on również krzyż za zasługi dla utrwalania porządku publicznego i bezpieczeństwa osób oraz wzorową współpracę ze Strażą Miejską w Zamościu. 

Na zakończenie uroczystego apelu odbyła się defilada pododdziałów służb mundurowych Zamościa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE