Reklama

Święta tylko z najbliższymi? Spodziewajmy się luzowania obostrzeń i ponownego zamrażania gospodarki

Opublikowano: pt, 20 lis 2020 16:02
Autor: | Zdjęcie: Onet

Święta tylko z najbliższymi? Spodziewajmy się luzowania obostrzeń i ponownego zamrażania gospodarki - Zdjęcie główne

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd rozważa różne scenariusze i w sobotę dowiemy się jak będzie zorganizowana praca galerii handlowych oraz życie gospodarcze przed Świętami Bożego Narodzenia i nowym rokiem.

Zbliża się świąteczny czas i wielu Polaków zadaje sobie pytanie: jak będzie wyglądało Boże Narodzenie w dobie pandemii koronawirusa? Są już pierwsze rekomendacje ze strony Ministerstwa Zdrowia.

- Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych. Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych.

- mówi w wywiadzie dla piątkowego "Super Expressu" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreśla, że Polska nie pójdzie "drogą Czech", która w pewnym momencie zliberalizowała obostrzenia i teraz za to płaci.

Z kolei na łamach portalu Onet.pl pojawiła się informacja, że w sobotę rząd przedstawi informację na temat organizacji życia gospodarczego w najbliższych miesiącach, w tym na jakich zasadach będą mogły funkcjonować zamrożone obecnie branże: sklepy, galerie handlowe - spodziewane otwarcie, skala "odmarażania" oświaty.

Z wypowiedzi wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina wynika, że zapowiadany przez premiera plan będzie zawierał też elementy "czasowego zwiększania obostrzeń w okresie poświątecznym". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE