Reklama

Świąteczne jedzenie zalega w Twojej lodówce? Oddaj je do Jadłodzielni

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co zrobić, by Twoje jedzenie nie zmarnowało się? Oddaj je do jadłodzielni. Dzięki temu skorzystają bezdomni i ubodzy. Taka jadłodzielnia znajduje się m.n. w Rzeszowie, w Sanoku i w Krośnie.

Idea jadłodzielni, czyli tak zwany foodsharing, to przede wszystkim zapobieganie marnowaniu żywności. Przy okazji można wspierać biednych i bezdomnych, którzy o dostarczonym świątecznym jedzeniu mogą często jedynie pomarzyć. Zamiast wyrzucać do śmieci żywność, której nie damy rady zjeść, można zostawić ją właśnie w jadłodzielni.

Jadłodzielnia to miejsce, zwykle jest to specjalna lodówka, w którym nic się nie zmarnuje, ale należy pamiętać, że jest lista żywności, której tam zostawić nie można. Lista poniżej w galerii zdjęć.

W Rzeszowie jadłodzielnia prowadzona przez Stowarzyszenie Zupełne Dobro znajduje się przy ul. Szopena 59, w miejscu dawnego pubu "Kultura". Warto wiedzieć, że lodówka ta jest dostępna cały rok w godzinach od 7 do 20.

Od 14 grudnia działa jadłodzielnia w Sanoku - w korytarzu hali targowej, przy ulicy Piłsudskiego. Prowadzi ją Stowarzyszenie Łączy nas Sanok.

Z kolei w Krośnie jadłodzielnia funkcjonuje od 26 października obok piekarni Guzik przy ul. Spółdzielczej 3.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE