Reklama

SUKCES! Gorące wody ogrzeją miasto?

Opublikowano:
Autor:

SUKCES! Gorące wody ogrzeją miasto? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dębicy przy ul. Rzecznej firma Exalo Drilling zakończyła prace przy otworze geotermalnym. Na głębokości 1907-2836 metrów odkryła wody o temperaturze 65-70 st. Celsjusza. Tę informację podał Urząd Miejski w Dębicy.

O sukcesie magistrat poinformował 14 stycznia.

Prace przy otworze geotermalnym rozpoczęły się końcem 2019 roku. Ich zadaniem było sprawdzenie, czy w Dębicy znajdują się wody, które można wykorzystać w ciepłownictwie.

- Celem projektu było rozpoznanie warunków hydrologicznych i termalnych oraz ujęcie wód termalnych utworów karbonu dolnego. Prace wiertnicze przy dębickim otworze GT-1 zlokalizowanym na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej trwały od jesieni 2019 roku. W styczniu otwór osiągnął głębokość końcową 3410 m

- przekazuje Urząd Miejski w Dębicy.

Otwór częściowo zostanie teraz zlikwidowany do głębokości 2845 metrów, co w przyszłości może pozwolić na prowadzenie badań geofizycznych. Mogłyby one wskazać możliwości wydobycia wód termalnych z utworów jurajskich.

Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk rozmawiał już z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w sprawie tych badań na nawierconym otworze Dębica GT-1.

Jak poinformował portal debica24.eu, koszt wykonania odwiertu to blisko 21 mln zł. Dofinansowanie wyniosło 19 650 000 zł.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE