Reklama

Strzelanie w Nowej Dębie, czyli co dzieje się na poligonie wojskowym

Opublikowano:
Autor:

Strzelanie w Nowej Dębie, czyli co dzieje się na poligonie wojskowym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strzelanie, kierowanie ogniem i wybrane elementy taktyki - to codzienność warszawskich pancerniaków, którzy kontynuują szkolenie poligonowe na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

Ruszyły ćwiczenia wojskowe o kryptonimie Lampart-19. W największej liczbie na nowodębskim poligonie szkolą się żołnierze z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, ale wspierają ich wojskowi z innych pododdziałów brygady, w tym: kompanii saperów, kompanii rozpoznawczej czy żołnierze batalionu dowodzenia, batalionu logistycznego i przeciwlotnicy. W szkoleniu biorą udział żołnierze z innych jednostek wchodzących w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej: kompania zmechanizowana z Zamościa (19. Brygada Zmechanizowana) oraz saperzy z 16. Batalionu Saperów z Niska (21. Brygada Strzelców Podhalańskich).

Na poligonie w Nowej Dębie w ostatnich tygodniach żołnierze doskonalili swoje umiejętności, a rozpoczynające się ćwiczenie będzie podsumowaniem zarówno poligonu jak i kilku miesięcznego okresu, w którym zdobywali umiejętności, wiedzę i doświadczenie.

Lampart-19 zweryfikuje ich umiejętności - ćwiczenie poddane zostanie ocenie. Głównym celem ćwiczenia będzie sprawdzenie sztabu batalionu czołgów i kompanii saperów w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego w czasie prowadzenia działań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE