Reklama

Strażak pomógł rzeszowiance chorej na białaczkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż Pożarna Rzeszów

Strażak pomógł rzeszowiance chorej na białaczkę - Zdjęcie główne

Ogniomistrz Tadeusz Szopiński | foto Straż Pożarna Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zostać bohaterem? Należy bezinteresownie pomóc obcemu człowiekowi, nie licząc na jakiekolwiek korzyści, poświęcając swój czas i energię. Tak właśnie zrobił jeden z rzeszowskich strażaków.

Kiedy do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie został rozesłany SMS z informacją o pilnej potrzebnej oddania krwi dla dwuletniej dziewczynki cierpiącej na białaczkę.

Na odzew strażaków nie trzeba było długo czekać. Po wstępnych badaniach okazało się, że ogniomistrz Tadeusz Szopiński, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rzeszowie, może oddać krew dla chorej rzeszowianki. Strażak pojechał do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, gdzie oddał krew w celu wyodrębnienia z niej koncentratu granulocytarnego. Dwulatka otrzymała odpowiednią pomoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy