Reklama

Straż miejska zawiesza swoją działalność! Czy Tarnobrzeg trafi do czerwonej strefy?

Opublikowano:
Autor:

Straż miejska zawiesza swoją działalność! Czy Tarnobrzeg trafi do czerwonej strefy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Potwierdzone zakażenie koronawirusem u funkcjonariusza straży miejskiej w Tarnobrzegu.

Działalność Straży Miejskiej w Tarnobrzegu została zawieszona po tym, jak u jednego z funkcjonariuszy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozostali strażnicy trafili na kwarantannę.

Wiemy, że straż nie będzie działała do 23 października. Co dalej? Trzeba czekać na ewentualne wyniki badań i dalsze decyzje służb sanitarnych.

Ostatnia doba to aż 19 potwierdzonych zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców Tarnobrzega. Wielu tarnobrzeżan zadaje sobie pytanie: czy grozi nam wejście do strefy czerwonej? Wprowadzenie czerwonej strefy na terenie danego powiatu jest związane z ilością potwierdzonych nowych przypadków COVID19 w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli w tym czasie przybędzie 12 nowych zakażeń na każde 10 tysięcy mieszkańców, na tym terenie automatycznie wprowadzane są bardziej surowe ograniczenia. Oficjalne dane wskazują, że Tarnobrzeg zamieszkuje blisko 47 tysięcy mieszkańców (w rzeczywistości jest to mniejsza liczba ludności). Zatem w ciągu 14 dni trzeba potrzeba potwierdzenia 56 przypadków.

Jeśli zsumujemy oficjalne dane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie to ostatnie dwa tygodnie to 66 potwierdzonych zakażeń! Teraz mieszkańcy miasta muszą poczekać na oficjalne informacje ze strony rządu, który wraz ze służbami sanitarnymi ma jeszcze dodatkowe wskaźniki, które pozwalają wprowadzić taką decyzję w życie. Aktualizacja stref nastąpi w czwartek.


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE