Reklama

Reklama

Strajk Kobiet w Rzeszowie. Przepychanki protestujących z narodowcami! [VIDEO]

Opublikowano: 30 października 2020 22:24
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Szósty protest w Rzeszowie, w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, przeszedł do historii. Zgromadziło się około 1,5 tys. manifestujących. Nie obyło się bez napięć i incydentów.

Reklama

Od początku było wiadomo, że piątkowy protest nie obędzie się bez incydentów. Świadczyła o tym duża liczba policji kryminalnej i nacjonalistów, krążących dookoła manifestujących. Kilka minut po godzinie 17, policjanci nawoływali do rozejścia się, przypominając, że zgromadzenie jest nielegalne, jednak ani na moment funkcjonariusze nie przestawali zabezpieczać protestu.


CZYTAJ TAKŻE:

Narodowcy zaatakowali reżyserkę teatralną w Rzeszowie!Organizatorzy instruowali uczestników, jak postępować w przypadku zatrzymania przez policję oraz namawiali, aby nie dać się sprowokować, ponieważ, jak powtórzono wielokrotnie, protest ma charakter pokojowy. 

Blokada "obrońców życia"

Tym razem manifestację przy Pomniku Czynu Rewolucyjnego ponownie prowadziła Agnieszka Itner z Partii Razem. Rozpoczęto od blokady ronda Dmowskiego. Kolejnym etapem był spacer pod biuro poselskie Grzegorza Brauna. Nacjonaliści przez cały ten czas ani na krok nie odstępowali manifestacji. Spod biura tłum podążał ul. Słowackiego, Szopena na aleje Lubomirskich, gdzie na wysokości Radia Rzeszów „obrońcy życia” ustawili blokadę.Na załączonym do artykułu nagraniu dokładnie widać z jakim napięciem mieliśmy do czynienia. Już przed spotkaniem „twarzą w twarz”, blokujący drogę krzyczeli „Mordercy”, „Myślę, czuję, nie morduje”. Gdyby policja w porę nie rozdzieliła obu stron, doszłoby z pewnością do eskalacji konfliktu. 

Dopiero działania funkcjonariuszy pozwoliły na to, aby protest kontynuował marsz w stronę Kurię Rzeszowską, pod którą z kolei również stacjonowało kilkunastu nacjonalistów. Obyło się bez przepychanek i kilka chwil później tłum skierował się w stronę ul. Hetmańskiej, pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. 


CZYTAJ TAKŻE: 

Cmentarze zamknięte od 31 października! Będzie pomoc finansowa dla handlarzy


Powrót pod Pomnik

Wejścia do biura PiS pilnowali uzbrojeni funkcjonariusze.  Pierwszy raz pojawiła się też policja konna. W trakcie przemówień do głosu dopuszczano wielu manifestujących. Później organizatorka protestu zarządziła powrót pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego  przez aleje Cieplińskiego. Przy pomniku Żołnierzy Wyklętych oraz przy ul. Sokoła czekała na manifestantów ta sama grupa osób, która blokowała przejście przy alei Lubomirskich. Tym razem obyło się bez przepychane. Protestujący przeszli obok nich.


Oficjalne zakończenie manifestacji miało miejsce kilka minut po godz. 20. Szczegóły na temat, liczby mandatów, wniosków do sądu oraz ewentualnych nowych incydentów po proteście, podamy wkrótce. 

 

[email protected]


CZYTAJ WIĘCEJ:

KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -4

    Hans

    Narodowcy chronią szura Kaczyńskiego. Znamienne.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -5

    Jcwieka

    Nacjonaliści??? Korso, staczacie się bardziej niż rzeszow-news! Wasi redaktorzy to chyba mają praktyki u Kobiałki.