Reklama

Stracili dom w pożarze. Sołectwo uruchomiło zbiórkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zrzutka.pl

Stracili dom w pożarze. Sołectwo uruchomiło zbiórkę - Zdjęcie główne

foto Zrzutka.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Żeglcach (powiat krośnieński) doszło do straszliwego pożaru, który odebrał dach nad głową rodzinie Ochałów. Rada Sołectwa postanowiła uruchomić internetową zbiórkę.

W poniedziałek 18 stycznia w rodzinnym domu Ochałów w Żeglcach (powiat krośnieński) wybuchł pożar. Pomimo błyskawicznej akcji strażaków ogień strawił olbrzymią część budynku. Większość pomieszczeń domu zostały zalane, częściowo zawalił się strop, a sporo ścian zostało uszkodzonych. W domu mieszkała czteroosobowa rodzina - 18-letni Konrad, jego mama, wujek i 80-letnia babcia. Pożar zniszczył także sporą część ich rzeczy osobistych.

Z pomocą rodzinie pogorzelców ruszyły władze gminy Chorkówka, które zapewniły im lokum w Młodzieżowym Schronisku w Bóbrce. To jednak nie wystarcza. Dom nie nadaje się do ponownego zamieszkania, a nawet do remontu. Szansą na odzyskanie dachu nad głową jest zakup nowego budynku lub postawienie nowego. Z inicjatywą wyszła Rada Sołectwa Żeglców, która to uruchomiła zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Jako Rada Sołecka miejscowości Żeglce zdecydowaliśmy się wspomóc Ochałów w zdobyciu środków na odbudowę domu, remont bowiem nie jest możliwy. Alternatywą dla odbudowy, jest zakup używanego domu, w którym pogorzelcy mogliby osiąść. Zwracamy się zatem do ludzi dobrej woli z całej Polski o wpłacanie datków, liczy się każda złotówka. 

- czytamy w opisie internetowej zbiórki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy