Reklama

Stan zdrowia rzeszowskich studentów po powrocie z Chin. INFORMACJA GIS [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Stan zdrowia rzeszowskich studentów po powrocie z Chin. INFORMACJA GIS [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 stycznia Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o stanie zdrowia drugiej grupy studentów, która powróciła do Polski z Wuhan. Komunikat publikujemy w całości.

O sprawie pisaliśmy tu:

Nasi Czytelnicy pytają, dlaczego doniesienia o powrocie studentów Politechniki Rzeszowskiej mówią raz o tym, iż wrócili w piątek, innym razem - że w sobotę. Wyjaśniamy.

W Wuhan na wymianie Erasmus+ było 20 studentów z Rzeszowa. 12 z nich postanowiło wrócić do Polski po doniesieniach o epidemii. Podzielili się na kilka grup. Pierwsza liczyła 4 osoby i wróciła do Polski w piątek. Druga - w sobotę. Kolejna - w niedzielę. 8 osób z wymiany pozostała w Chinach.

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO wydany 26 stycznia:

Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z innymi służbami, w tym strażą graniczną i służbami lotniskowymi prowadzi bieżący monitoring osób przekraczających granicę Polski. Zgodnie z przyjętymi procedurami wszyscy przylatujący do Polski z Chin i innych krajów Azji wymienionych w Komunikacie GIS nr 5 z 25 stycznia br. [od. red. - w nawiasach liczba potwierdzonych przypadków zachorowań - Chiny, w tym Hong Kong i Makau (882), Tajwan (1), Tajlandia (4), Japonia (2), Korea Południowa (2),  USA (1), Singapur (3), Wietnam (1), USA (1), Francja (3)] , poddawani są bieżącej weryfikacji pod kątem stanu zdrowia i wypełniają dokumenty pozwalające na ich lokalizację w ciągu najbliższych 2 tygodni.

25 stycznia br. powróciła do Polski kolejna grupa studentów przebywających wcześniej w Wuhan. Grupa ta podróżowała przez Pekin i dalej lotem z Dubaju, gdzie była weryfikowana w momencie wchodzenia na pokład, w zakresie stanu zdrowia przez lokalne służby medyczne o czym poinformowane zostały polskie służby. Powtórna weryfikacja stanu zdrowia, zgodnie z przyjętymi procedurami, odbyła się już na lotnisku F. Chopina w Warszawie. Profilaktycznie cała grupa została  skierowana na obserwację w szpitalu specjalistycznym. Wskazana sytuacja ukazuje, że wszystkie przyjęte w Polsce procedury zabezpieczenia epidemiologicznego są na bieżąco i profesjonalnie realizowane.

KOMUNIKAT LOTNISKA CHOPINA wydany 25 stycznia:

W odniesieniu do aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem, informujemy, że wszystkie służby Lotniska Chopina współpracują na bieżąco Głównym Inspektorem Sanitarnym, Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentami handlingowymi oraz pozostałymi lotniskami w Polsce. asażerowie podróżujący z Chin otrzymują specjalne formularze lokalizacyjne, a osoby, które wykazują objawy chorobowe są badane przez personel medyczny lotniska. Służby Lotniska Chopina nieustannie monitorują sytuację i śledzą komunikaty oraz stosują się do zaleceń europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE