Reklama

Stan gotowości dla żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOT

Stan gotowości dla żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej! - Zdjęcie główne

Żołnierze WOT | foto WOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej mają być w stanie gotowości. Gdzie obowiązuje najwyższy alert?

- Podwyższamy status gotowości do natychmiastowego stawiennictwa. Terytorialsi, uprzedźcie swoich pracodawców i rodziny! Przejrzyjcie wyposażenie! - taki komunikat pojawił się w czwartek po godzinie 18 na Facebooku Wojska Obrony Terytorialnej.

CZYTAJ TAKŻE:

Dodatkowo została dołączona mapka, która wskazuje, że najwyższy alert mobilizacyjny obowiązuje w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim. Tutaj możliwe stawiennictwo w jednostkach wojskowych wynosi do 6 godzin. Województwo mazowieckie to czas do 12 godzin, a Podkarpacie i województwa: małopolskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i pomorskie to 24 godziny! Status ten obowiązuje od 9 września, od godziny 20 do odwołania.

 

Taki sygnał ma na pewno związek ze stanem wyjątkowym w pasie przy granicy polsko-białoruskiej, a także ćwiczeniami wojskowymi, które odbywają się na różnych poligonach.

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy