Reklama

Sprzedała majątek żeby uciec na zachód Europy. Wpadła - miała fałszywe dokumenty

Opublikowano:
Autor:

Sprzedała majątek żeby uciec na zachód Europy. Wpadła - miała fałszywe dokumenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matka i dwie córki - obywatelki Tadżykistanu, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, pracujących w Korczowej. Kobieta sprzedała w ojczyźnie swój majątek i chciała wraz z córkami uciec do Niemiec. Jak się okazało wizy oraz stemple w paszportach były fałszywe.

Podczas kontroli dokumentów, funkcjonariusze zakwestionowali autentyczność zamieszczonych w paszportach  wiz - hiszpańskiej i francuskiej.


Szczegółowe badania dokumentów na specjalistycznym sprzęcie potwierdziły podejrzenia związane z wizami. Dodatkowo okazało się, że w paszportach zamieszczone były także fałszywe stemple hiszpańskiej kontroli granicznej w celu zwiększenia wiarygodności. Fałszerstwo potwierdzili również funkcjonariusze europejskich służb granicznych oddelegowani na Podkarpacie w ramach misji Frontex.


Matka oraz pełnoletnia córka usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa. Kobiety fałszywe wizy oraz stemple kupiły w trakcie pobytu w Moskwie, płacąc za nie łącznie 10 tys. euro. Cudzoziemkom wyznaczono karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo Straż Graniczna wydała im decyzję o odmowie wjazdu i skierowała z powrotem na Ukrainę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE