Reklama

Sprytnie ukryta amfetamina! Policja jednak nie dała się oszukać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Sprytnie ukryta amfetamina! Policja jednak nie dała się oszukać - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Tarnobrzega. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie znacznej ilości narkotyków, które sprowadzali z Wielkiej Brytanii. Mundurowi znaleźli amfetaminę w zamrażarce.

Dwóch mieszkańców Tarnobrzega sprowadzało narkotyki z Wielkiej Brytanii. Teraz za to odpowiedzą.

CZYTAJ DALEJ:

- Sprawa miała swój początek we wrześniu 2020 roku. Uwagę policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę, zwróciło zachowanie dwóch mężczyzn, wracających z jednej ze stacji paliw. Na widok oznakowanego radiowozu obaj zaczęli zachowywać się nerwowo i zmienili kierunek, w którym szli. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było przyczyną ich dziwnego zachowania. Podjęli wobec nich interwencję. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, w wieku 21 i 29 lat.

- wylicza podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Kiedy mężczyźni zostali zapytani czy mają przy sobie zakazane przedmioty, zgodnie zaprzeczyli. Policjanci nie dali wiary w ich zapewnienia i znaleźli przy nich amfetaminę. Zarówno 21-latek jak i jego starszy kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań.

- Kryminalni przeszukali ich mieszkania. Podczas prowadzonych czynności w zamrażalniku lodówki u 21-letniego mieszkańca Tarnobrzega, zabezpieczyli substancję psychotropową, w postaci amfetaminy, w ilości 129 gram. Jak ustalono zabroniona substancja trafiała do niego z Wielkiej Brytanii. Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni za pośrednictwem operatora pocztowego, który dokonał przywozu z Wielkiej Brytanii na teren kraju, sprowadzili substancje psychotropowe w postaci amfetaminy w znacznej ilości. Z zabezpieczonej substancji można było uzyskać 425 jednorazowych porcji narkotyku. Ich czarnorynkowa wartość została oszacowana na ponad 5 tysięcy złotych.

- dodaje oficer prasowa tarnobrzeskiej policji.

Wobec zgromadzonych dowodów i ilości zatrzymanych narkotyków, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec 21 i 29-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy