Reklama

Sprawcy włamań do samochodów aresztowani

Opublikowano:
Autor:

Sprawcy włamań do samochodów aresztowani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z wydziału kryminalnego przemyskiej komendy rozbili grupę zajmującą się włamywaniem do samochodów zaparkowanych przed dużymi hipermarketami na terenie Przemyśla. Sprawcy specjalnym urządzeniem wzmacniali sygnał z kluczyka i po kilku sekundach otwierali samochody, żeby móc zabrać to, co znajdowało się w ich wnętrzu, szczególnie pieniądze. Tak właśnie działała grupa dobrze zorganizowanych złodziei z Ukrainy. Kryminalni zatrzymali w sumie 3 osoby zamieszane w ten przestępczy proceder. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Kryminalni  zajmujący się zwalczaniem  przestępczości samochodowej, pracowali nad sprawą od sierpnia. Kompletowali i weryfikowali kolejne informacje i dowody na przestępcze działanie sprawców, którzy najpierw typowali potencjalnego pokrzywdzonego, a jak ten oddalił się od pojazdu  włamywali się do jego samochodu. Dysponując urządzeniem służącym do przełamania zabezpieczenia, sczytywali fale radiowe w momencie zamykania drzwi przez kierowcę i bez najmniejszych problemów dostawali się do środka.

Czynności zainicjowało zdarzenie, do jakiego doszło 6 sierpnia. Do komendy zgłosił się obywatel Ukrainy, twierdząc że na pięć minut zatrzymał się na parkingu przed jednym z supermarketów przy ul. Lwowskiej i udał się na zakupy, po wyjściu z budynku wraz z żoną udali się w dalszą podróż w kierunku Rzeszowa. W trakcie jazdy zauważyli brak pieniędzy, ponad 25 tysięcy złotych.

W wyniku podjętych czynności 19 września, policjanci zatrzymali trzech obywateli Ukrainy, 28-latka i dwóch 31-latków. W sumie mężczyźni usłyszeli trzy zarzuty, a prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Obecnie sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE