Reklama

Sporo krzywd wyrządzały rolnikom... [FOTO]

Opublikowano: wt, 8 paź 2019 18:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu wypełniła się samorządowcami, leśnikami, rolnikami, a także specjalistami od gospodarki wodnej. Powodem była konferencja dotycząca retencji wód.

Konferencja "Mała retencja-sposób na susze i powodzie w warunkach zmieniającego się klimatu" została zorganizowana przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu. Podczas kilku godzin swoje poglądy na temat ograniczenia skutków susz i powodzi w powiecie tarnobrzeskim.

Wśród przemawiających byli: Krzysztof Gwizdak, Kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji  Wodnej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Jerzy Sudoł, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Kamil Kalinka, radny miasta Tarnobrzeg, działacz samorządowy, Monika Porębska, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu, Tomasz Kuchta, publicysta portalu rolniczego "Farmer", rolnik z pasją, laureat programu wymiany młodych rolników Polska-Texas, Florian Wojtoń, naczelnik wydziału płatności bezpośrednich, ARiMR, Elżbieta Lis – Kierownik Działu Zgód Wodnoprawnych, Zarząd Zlewni w Stalowej Woli.

Wszyscy przemawiający zaznaczali, że w ostatnim czasie w powiecie tarnobrzeskim susza lub nagłe zjawiska atmosferyczne wyrządzały sporo krzywd rolnikom. Poza tym przypominano powódź z 2010 roku, która na długi czas zniszczyła rolnicze uprawy na północy powiatu.

Ważny był głos samorządowców, którzy od czasu "wielkiej fali" robią co mogą, aby poprawić wały przeciwpowodziowe przy wszystkich rzekach tej części Podkarpacia. Nie brakowało również głosów o dobrych praktykach retencyjnych w krajach Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.