Reklama

Spora suma pieniędzy na komputery do nauki zdalnej dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Spora suma pieniędzy na komputery do nauki zdalnej dla dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Województwo podkarpackie otrzymało blisko 3,7 mln zł na pomoc dzieciom przebywającym w pieczy zastępczej w czasie pandemii koronawirusa. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone głównie na zakup sprzętu komputerowego i środków ochronnych.

Według zapewnień Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej, pomoc trafi do uczniów za pośrednictwem samorządów powiatowych, które organizują pieczę zastępczą. Wsparcie powędruje do dzieci i młodzieży, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji w wyniku pandemii.


- W ramach PO WER uruchomiliśmy wiele działań, wspieramy domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki pieczy zastępczej. Kwota środków, na jaką opiewają budżety tych projektów to prawie pół miliarda zł. 


– mówiła minister Jarosińska-Jedynak

Projekt, realizowany przez MRPiPS w partnerstwie z wojewodami, ma na celu wyrównanie szans w dostępie do edukacji, również tej zdalnej. Głównymi odbiorcami wsparcia są dzieci z domów dziecka, jak i innych placówek rodzinnych. 

W całej Polsce w pieczy zastępczej umieszczonych jest ponad 72,5 tys. dzieci, w tym ponad 16,7 tys. dzieci w placówkach oraz ponad 55,5 tys. dzieci w pieczy o charakterze rodzinnym.


- W naszym województwie jest ponad 950 instytucji, które udzielają wsparcia dla dzieci, które wymagają opieki. Są to ośrodki, rodziny zastępcze oraz osoby dobrego serca, udzielające takim dzieciom wsparcia. 


- wyjaśnia Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

130 mln zł w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” zostanie przeznaczonych na zakup prawie 30 tys. komputerów, które zostaną rozdysponowane przez powiaty. Będą także zakupione środki ochrony indywidualnej.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE