Reklama

Spodziewasz się, że własnie te gminy są na Podkarpaciu najbogatsze?

Opublikowano: ndz, 11 sie 2019 21:45
Autor:

Spodziewasz się, że własnie te gminy są na Podkarpaciu najbogatsze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mówią, że region bieszczadzki żyje skromnie, wręcz biednie. Tymczasem Urząd Statystyczny w Rzeszowie twierdzi coś zupełnie innego.

Najbogatszą gminą w województwie podkarpackim, przeliczając jej dochód na jednego mieszkańca, była gmina Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Na kolejnych miejscach znalazły się gminy: Jawornik Polski i Cisna.

- Dochód ogólny gminy Ostrów w 2018 roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniósł 9,2 tys. zł (15. miejsce wśród gmin Polsce). Na drugim miejscu uplasowała się gmina Jawornik Polski w powiecie przeworskim z dochodem per capita 7,4 tys. zł, a na trzecim gmina Cisna w powiecie bieszczadzkim – 6,9 tys. zł

- podał Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Dochód ogólny gminy Ostrów w 2018 roku, zamknął się kwotą 67,1 mln zł, z czego 45,7 mln zł stanowił dochód własny.

W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem dochód ogółem gminy Ostrów zwiększył się o 12,2 mln zł, głównie z powodu wzrostu dochodu własnego o 11,4 mln zł, a dochód per capita był wyższy o 1,6 tys. zł. Gmina Ostrów w 2018 roku liczyła 7,2 tys. mieszkańców (stan na 30 czerwca).
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Jino

  Cisna to powiat leski.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   haha

   No to się urząd statystyczny wykazał :D