Reklama

Spalarnia odpadów zamiast ceramiki! Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z internetu!

Opublikowano:
Autor:

Spalarnia odpadów zamiast ceramiki! Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z internetu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Hadykówki (powiat kolbuszowski) są bardzo zaniepokojeni. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że na terenie wsi planowana jest budowa spalarni śmieci.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zamieścił w Biuletynie Informacji Publicznej Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego. To właśnie w nim znalazła się planowana inwestycja, która miałaby powstać w dawnej ceramice w Hadykówce. Instalacja termicznego przetwarzania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych budzi ogromne kontrowersje. Inwestorem miałaby być firma z Bud Głogowskich, która kupiła zakład od Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli. Mieszkańcy są oburzeni tym faktem, tym bardziej że nikt nie informował ich o takich planach. - Jak to jest możliwe, że coś takiego miałoby powstać w centrum wsi, gdzie naprzeciwko jest szkoła, remiza, kaplica i wkoło pełno domów - mówi mieszkaniec Hadykówki. Co o tym fakcie wie wójt?

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Eugeniuszem Galkiem, wójtem gminy Cmolas. Jak powiedział nam szef cmolaskiej gminy, była u niego w tej sprawie delegacja z Hadykówki. Wójt Galek poinformował nas, że nikt nie zgłosił się w sprawie budowy instalacji do urzędu.

W sprawie planów powstania instalacji termicznej negatywnie wypowiada się również Teresa Krzysztofińska, sołtys Hadykówki. Jak powiedziała, mieszkańcy wsi są zaszokowani tą wiadomością. Zaznaczyła, że o planach budowy dowiedzieli się z internetu przez przypadek.

- Wójt poradził nam, żebyśmy nie panikowali. Zapewnił nas, że jego stanowisko jest twarde i nie zgodzi się na taką instalację w centrum Hadykówki, gdzie jest Natura 2000, gdzie jest środek wioski.

- mówi sołtys Krzysztofińska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE