Reklama

Śmiertelna pułapka! Półki przygniotły pracownice!

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelna pułapka! Półki przygniotły pracownice! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dramatyczne zdarzenia rozegrały się w McDonald's w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 31-letniej pracownicy.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim ustala co tak naprawdę wydarzyło się w Restauracji McDonald's w Ostrowcu Świętokrzyskim w nocy z 22 na 23 sierpnia 2020 roku. Zginęła 31-letnia pracownica, która została przygnieciona przez półki na towar.

Pierwsze informacje ze strony prokuratury są następujące. Na podstawie wyników oględzin miejsca zdarzenia i wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, zapisów monitoringu, dokumentacji związanej z zatrudnieniem pokrzywdzonej udało się ustalić, że 22 sierpnia w magazynie restauracji doszło do przewrócenia się jednej z półek z żywnością. Pracownicy naprawili półkę i ułożyli na niej ponownie towar. Po północy 31-letnia pracownica weszła do tego pomieszczenia, żeby dokonać inwentaryzacji towaru. W pewnym momencie półki z towarem przewróciły się na nią unieruchamiając jej klatkę piersiową w następstwie czego doszło do jej zgonu w wyniku gwałtownego uduszenia.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Trwa gromadzenie materiałów dowodowych. Do sprawy będziemy wracać.

Sieć restauracji wydała też komunikat:

-  Z głębokim bólem informujemy, że 23 sierpnia w godzinach nocnych, w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęła pracownica restauracji franczyzowej McDonald’s przy ul. 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jesteśmy tą sytuacją mocno poruszeni. Pozostajemy w stałym kontakcie z rodziną pracownicy i zespołem restauracji oraz franczyzobiorcą i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy otrzymają od nas wsparcie psychologiczne. Bezpieczeństwo pracowników i gości to nasz priorytet. Niezwłocznie po zdarzeniu do restauracji zostały wezwane odpowiednie służby, które zabezpieczyły miejsce wypadku i badają zdarzenie. Dodatkowo specjalna komisja przystąpiła do ustalania przyczyn wypadku. Współpracujemy z odpowiednimi organami. Ze względu na proces postępowania restauracja pozostaje zamknięta. Nie podjęto jeszcze decyzji o terminie ponownego otwarcia restauracji. Prosimy o zrozumienie powagi sytuacji i uszanowanie cierpienia rodziny oraz pozostałych pracowników restauracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE