Reklama

Siatka oddzieli... dziki z trzech województw

Opublikowano:
Autor:

Siatka oddzieli... dziki z trzech województw - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 100-kilometrowe ogrodzenie ma chronić dziki i trzodę chlewną z województwa świętokrzyskiego. Wszystko przez szalejący na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - afrykański pomór świń.

Afrykański pomór świń (ASF) na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie to spory problem. W tym roku na Lubelszczyźnie odnotowano aż 33 ogniska ASF, na Podkrapaciu 16. ASF jest chorobą wywołaną przez wirus afrykańskiego pomoru. Ma przebieg ostry lub przewlekły. Cechą charakterystyczną są małe plamki (wybroczyny) na całym ciele i bardzo wysoka śmiertelność. 

Czytaj także:

DZIKI PADŁY Z POWODU AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ>>>

Wcześniej podejmowane działania, takie jak odstrzał dzików, czy też tworzenie barier zapachowych odnosi skutek, ale konieczne są jeszcze bardziej radykalne działania. Po konsultacjach miedzy Głównym Lekarzem Weterynarii i Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym w Kielcach powstanie stukilometrowe ogrodzenie, które oddzieli Świętokrzyskie od Podkarpacia oraz od Lubelskiego. Siatka ustawiona będzie w sąsiedztwie drogi krajowej numer 79 (Kraków-Sandomierz) i dalej oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 777 (Sandomierz – Zawichost) i potem znów w ciągu drogi 79 (Ożarów-Trałów) na północ aż do granicy z województwem mazowieckim. Prace mają rozpocząć się 15 września.

Dowiedz się więcej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE