Reklama

Sesja online w Tarnobrzegu. Wiemy ile to kosztuje [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Sesja online w Tarnobrzegu. Wiemy ile to kosztuje [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz pierwszy w historii tarnobrzeskiego samorządu konieczne jest przeprowadzenie sesji rady miejskiej w wersji online.

17.05:

Na 20 maja na godzinę 13 została zwołana sesja nadzwyczajna Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Dyskusja i głosowanie odbędzie się poprzez system informatyczny. Przewodniczący będzie prowadził sesję z Urzędu Miasta. Podczas obrad radni zajmą się przesunięciami w budżecie miasta, a ma to związek z pandemią koronawirusa. Jednocześnie konieczne jest przeprowadzenie debaty na temat wadliwej, zdaniem wojewody, uchwały dotyczącej stref płatnego parkowania w centrum Tarnobrzega.

Sesja będzie prowadzona zdalnie. Wiemy ile kosztuje jej przygotowanie. W celu przeprowadzenia zdalnej sesji samorząd Tarnobrzega kupił system informatyczny oraz 22 tablety. Łącznie na organizację e-sesji wydano 37 706,61‬ złotych. Sam system kosztuje ponad 13 tysięcy złotych, pozostała część kwoty to zakup tabletów. Sprzęt zostanie użyczony radnym na czas sprawowania przez nich mandatu, w celu zapewnienia im dostępu do dokumentów i obsługi posiedzeń poprzez internet.

6.04:

Podczas obrad nadzwyczajnej sesji rady miejski samorządowcy mieli zająć się przesunięciami w budżecie, które umożliwią przekazanie 810 tysięcy złotych Szpitalowi Wojewódzkiemu w Tarnobrzegu. Pieniądze te mają zostać spożytkowane na zakup respiratorów, tak potrzebnych w walce z koronawirusem. Brak obrad nie sprawi, że pieniądze nie znajdą się na koncie szpitala, bo ustawa o tarczy antykryzysowej daje teraz szersze uprawnienia włodarzom miast. Ważniejsze jest pytanie, kiedy ponownie zbiorą się radni w Tarnobrzegu?

Przewodniczący rady miejskiej Bogusław Potański zaznacza, że nie będzie radnych narażał na niebezpieczeństwo zakażenia.

- Możemy zwoływać sesje zdalne, korespondencyjne bądź e-sesje i właśnie w tym kierunku będziemy iść. Do tego potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt, którego na razie nie posiadamy. Uzgadniamy właśnie wszystkie szczegóły i myślę, że na koniec kwietnia, początek maja będziemy mogli zwoływać takie sesje.

- komentuje Bogusław Potański.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE