Reklama

Seryjny morderca i pedofil wyjdzie z rzeszowskiego więzienia

Opublikowano:
Autor:

Seryjny morderca i pedofil wyjdzie z rzeszowskiego więzienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Monstrum z Chorzowa" odsiaduje długoletni wyrok za serię morderstw i gwałtów na małych dzieciach w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Temat podjęła ostatnio "Gazeta Wyborcza", pytając, czy po wyjściu z więzienia będzie próbował znów zabić.

Ćwierć wieku spędził za kratami, w 2020 roku kończy odsiadkę, ale wciąż nie wiadomo, czy mężczyzna trafi do specjalnego ośrodka zamkniętego, czy wyjdzie na wolność.

Mowa o Henryku Kukule, zabójcy i pedofilu, który, jak podaje Radio Zet, od najmłodszych lat sprawiał problemy wychowawcze. Był agresywny wobec rówieśników.

- W 1980 roku, gdy miał 14 lat, zamordował 5-letnią dziewczynkę. Po śmierci zbezcześcił zwłoki, wkładając palce do jej pochwy. Kukuła został umieszczony w zakładzie wychowawczym w Krupskim Młynie. W czasie pobytu w ośrodku skatował na śmierć i zgwałcił 9-letniego syna wychowawcy. Za zbrodnię został skazany na 15 lat pozbawienia wolności

- poinformowało Radio Zet.

W 1989 roku wyrok obniżono mu wyrok na mocy amnestii do 10 lat. Zaledwie trzy miesiące po opuszczeniu zakładu karnego zgwałcił i zamordował w Rudzie Śląskiej dwóch braci. Za zbrodnię został skazany na 25 lat pozbawienia wolności, ale do tego wyroku miał doliczone prawie 4 dodatkowe lata z wcześniejszego wyroku.

W czasie odbywania kary pobił strażnika więziennego, za co dostał jeszcze rok.

Jego kara w rzeszowskim więzieniu dobiega końca. Co dalej? Jak podała Gazeta Wyborcza "Roman Hula, który zatrzymał Kukułę po jego pierwszym morderstwie, przestrzega, by do sprawy podejść poważnie, bo jeśli ten człowiek wyjdzie na wolność, będzie zabijał dalej."

Ale czy monstrum z Chorzowa będzie objęty tzw. ustawą o bestiach i skierowany do specjalnego zamkniętego ośrodka w Gostyninie, zależy od dyrektora zakładu karnego. Na 8 miesięcy przed zakończeniem wyroku musi on złożyć wniosek do sądu. Takie jeszcze nie wpłynęło.

Kukuła zamordował i zgwałcił Karinkę (lat 5), Radka (lat 9), Radka (lat 5) i Roberta (lat 7).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE