Reklama

Seniorzy proszą o kubek, ciepłe skarpety i kawę. Zostań Świętym Mikołajem podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Publikują listy do świętego od podopiecznych domu pomocy i zachęcają klientów do akcji "Ty też możesz zostać św. Mikołajem". Piękna inicjatywa sklepu Groszek w Nowej Dębie.

- Kochani mamy już wyczekiwane listy do Świętego Mikołaja. Jeśli ktoś z was chciałby zostać Świętym Mikołajem i spełnić marzenia podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie to zapraszamy do rezerwacji listów.

- zachęcali kilka dni temu pracownicy sklepu Groszek w Nowej Dębie. Ty też możesz zostać świętym Mikołajem. Po raz trzeci ruszyła akcja "Listy do świętego Mikołaja" w Nowej Dębie. 

Jak włączyć się do akcji? Rezerwacje listu odbywa się pod postem na Facebooku. Paczki z prezentami dostarczane są do Groszka u Wolaka przy ul. Łagockiego 50 w Nowej Dębie do 20 grudnia. Poniżej link do facebookowego profilu sklepu Groszek: 

Listy do Świętego Mikołaja od podopiecznych Domy Pomocy w Nowej Dębie

W galerii zdjęć publikujemy kilka ostatnich listów napisanych przez mieszkańców domu pomocy. Zachęcamy do zajrzenia na facebookowy profil sklepu, gdzie publikowane są aktualne listy. Kilka z nich nie ma jeszcze swojego świętego. Może ten list czeka właśnie na Ciebie? 

- Inicjatorem tej akcji jest Dariusz Wolak, właściciel sklepu spożywczego Groszek. Co roku były przygotowywane paczki dla naszych podopiecznych. W czasie pandemii pan Dariusz, wyszedł z taką inicjatywą, żeby pracownicy domy pomocy pomogli napisać seniorom listy do św. Mikołaja. Te listy umieszczane są na stronie fb sklepu. Kto jest chętny pomóc, zgłasza się, że odpowie na list mieszkańca domu pomocy.  Pierwszą zorganizowano w 2020 roku

- mówi w rozmowie z Korso, pracownik Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. 

Paczki przygotowane przez św. Mikołajów trafiają do Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie w okresie świąt Bożego Nagrodzenia. 

- Cieszymy się, bo odzew jest bardzo duży. Dla naszych mieszkańców jest to bardzo ważne. Ich radość jest nie do opisania. Seniorzy cieszą się, że ktoś jeszcze o nich pamięta. To jest bardzo ważne - nadmienia nasza rozmówczyni i dodaje: - To bardzo fajna inicjatywa dla naszych mieszkańców. Odzew z roku na rok jest coraz większy. 

Lista życzeń seniorów nie jest długa. Jedni proszą o owoce, słodycze, drobne kosmetyki. Inni na święta potrzebują kubek do herbaty. Jeszcze inni proszą o kawę i ciepłe skarpetki. Poniżej kilka z nich: 

"Drogi Mikołaju! Jestem mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Mam na imię Anna i mam 94 lata. W tym roku chcę prosić Cię o mały upominek w postaci kosmetyków i słodyczy."

"Mieszkam w domu pomocy w Nowej Dębie. Mam na imię Tadeusz. Proszę Cię św. Mikołaju o ciepłe skarpety oraz piżamę."

Wiele z listów znalazło już swoich Mikołajów, ale są jeszcze takie, które wciąż czekają na swojego świętego. Może ktoś z Was, mógłby sprawić, że na twarzach podopiecznych domu pomocy w Nowej Dębie, pojawi się uśmiech? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy