Reklama

Senior na drodze!

Opublikowano:
Autor:

Senior na drodze! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza kolejna akcja edukacyjna "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" skierowana do uczestników ruchu drogowego 60+, organizowana w całej Polsce. Na terenie Podkarpacia spotkania odbędą się w siedmiu miastach.

- Celem tegorocznej, ogólnopolskiej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Nasi specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy - poinformowała Katarzyna Lipczewska, koordynatorka projektu.

Na części spotkań obecni będą dietetycy, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe. Policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie. Podpowie, na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

- Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów - dodała koordynatorka.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski, a w województwie podkarpackim - w siedmiu.

Na terenie Podkarpacia bezpłatne spotkania odbędą się w:
- Nisku, poniedziałek 8 lipca o godz. 15:00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku ul. Sandomierska 1
- Dębicy, wtorek 9 lipca o godz. 9:00 w Sali Secesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy ul. Parkowa 28
- Mielcu, wtorek 9 lipca o godz. 15:00 w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu ul. Niepodległości 7
- Kolbuszowej, środa 10 lipca o godz. 9:00 w Sali nr 220 Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej ul. 11 Listopada 10
- Przeworsku, środa, 10 lipca o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10
- Strzyżowie, czwartek 11 lipca o godz. 9:00 w sali nr 208 Starostwa Powiatowego w Strzyżowie ul. Przecławczyka 15
- Sanoku, czwartek 12 lipca 2019 roku o godz. 15:00 w sali gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku ul. Zamkowa 2

Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE