Reklama

Seks i alkohol w zamian za "parasol ochronny" . Byli funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie oskarżeni

Opublikowano:
Autor:

Seks i alkohol w zamian za "parasol ochronny" . Byli funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie oskarżeni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokurator oskarżył sześć osób o przestępstwa o charakterze korupcyjnym oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych. Byłym funkcjonariuszom CBŚP grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zarzucił każdemu z oskarżonych tworzenie "parasola ochronnego" w zamian za usługi seksualne, tańce erotyczne i alkohol.

Śledztwo związane jest z funkcjonowaniem agencji towarzyskich “Olimp” w Rzeszowie i “Imperium” w Świlczy. Ich właściciele Aleksiej R. i Jewgenij R. (skazani prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Tarnowie) mieli korumpowali funkcjonariuszy CBŚP i CBA w zamian za spokojne prowadzenie agencji.

- Materiał dowodowy, zgromadzony podczas śledztwa, obejmuje kilkaset tomów akt jawnych i niejawnych. Część jawna aktu oskarżenia obejmuje 164 strony, natomiast uzasadnienie aktu oskarżenia o klauzuli „ściśle tajne” sporządzone zostało na 633 stronach.


- informuje Prokuratura Krajowa. 

Prokurator oskarżył sześciu funkcjonariuszy publicznych o korzystanie, m.in. z usług seksualnych w postaci stosunków płciowych oraz tańców erotycznych, wykonywanych przez striptizerki zatrudnione w agencjach towarzyskich prowadzonych przez Aleksieja R. i Jewgenija R. Wszystko w zamian za tworzenie tzw. „parasola ochronnego”. Funkcjonariusze otrzymywali także darmowy alkohol i posiłki.

Kogo i za co?

Daniel Ś., były naczelnik wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej zarządu CBŚP w Rzeszowie został oskarżony o korupcję. Czyny zarzucone Danelowi Ś. obejmują okres od 2000 do 2016 roku. Pozostałe oskarżenia, wystosowane w stosunku do pięciu funkcjonariuszy, dotyczą okresu od 2014 – 2016 roku.

Krzysztof B., były naczelnika zarządu CBŚP w Rzeszowie, został oskarżony o popełnienie pięciu przestępstw, w tym o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Kolejny oskarżony Robert P. był dyrektorem Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie. Prokuratura oskarża go o trzykrotne popełnienie przestępstw korupcyjnych oraz przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Były naczelnik wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Rzeszowie również ma postawione zarzuty. Ryszard J., który wcześniej był funkcjonariuszem zarządu w Rzeszowie CBŚ KG odpowie przed sądem za przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i sześciokrotne ujawnienie informacji o klauzuli tajności

Damian W,. były naczelnika Zarządu w Białymstoku CBŚP ma postawiony taki sam zarzut jak Piotr J., były naczelnik Zarządu w Rzeszowie CBŚP. Mężczyźni zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa korupcyjnego.

- Czyny popełnione przez oskarżonych zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawiania wolności.


- wyjaśnia w komunikacie prokuratura.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, na różnych jego etapach, stosowane były środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich podejrzanych objętych aktem oskarżenia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE