Reklama

Sanepid nie panuje nad sytuacją!

Opublikowano:
Autor:

Sanepid nie panuje nad sytuacją! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Dzwonię już czwartą godzinę i słyszę tylko jesteś 26 w kolejce, czekam godzinami i jak ma być moje połączenie telefon się rozłącza. To jest koszmar. Ja już nie mam sił – prawie płacząc przekazała nam mieszkanka Mielca.

Mam dodatni test na koronawirusa. Od 26 października do 3 listopada byłam na kwarantannie. I nie wiem co mam dalej robić. Wczoraj dokładnie 3 godziny 42 minuty dzwoniłam do sanepidu w Mielcu i nie udało mi się skontaktować. Kolejny dzień telefonowania to cztery godziny przy słuchawce i nic! - mówi mieszkanka Mielca.


Czytaj także:


 

Jak przekazała nam ta Pani próbowała się dodzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu pod numer, który można znaleźć oficjalnie w internecie. Od znajomego otrzymała drugi i na ten też próbowała. Wszystkie próby były bezskuteczne. 

Ale jej kwarantanna wczoraj  się skończyła. Nie wie czy jest dalej zarażona czy już nie. Zarażony mąż przebywa razem z nią. Mają jeszcze dzieci.

- Nie wiem czy mi przedłużono kwarantannę. Nie wiem czy mogę wyjść  z domu nie narażając się na 30 tysięcy złoty kary. Nie wiem co ja mam przekazać pracodawcy. To koszmar. Nie mam już sił.

Coraz więcej osób zgłasza się do nas i sygnalizuje, że nie mogą się w żaden sposób skontaktować ze służbami sanitarnymi w wielu podkarpackich miastach. Dodatkowe nerwy wzbudza także długie oczekiwanie na wyniki badań na obecność koronawirusa. Na przykład prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek na wynik testu czekał od 26 października do 2 listopada.

Jak wygląda to w Tarnobrzegu? 

Próbki z pobranymi wymazami transportowane są z tarnobrzeskiego szpitala do trzech laboratoriów. Laboratoria Alab we Wrocławiu i w Rzeszowie z powodu przeciążenia pracą i absencji pracowników muszą nawet zawiesić badania materiałów pobranych w lecznicy w Tarnobrzegu. Z kolei na przełomie października i listopada Laboratorium Mikrobiologiczne Szpitala Specjalistycznego w Mielcu nie przebada próbek z Tarnobrzega do końca tego tygodnia. Obecnie wyniki spływają do szpitala nawet w piątej dobie od pobrania wymazu.

Jeśli macie jakieś absurdalne doświadczenia dotyczące pandemii to piszcie na nasz FACEBOOK KORSO24.PL>>


Zobacz także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE