Reklama

Sandomierz: Drugi ksiądz z koronawirusem! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Sandomierz: Drugi ksiądz z koronawirusem! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości U jednego z księży w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu wykryto zakażenie koronawirusem. Całkowity zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach szpitalnych wprowadziła sandomierska lecznica. Każdy dzień przynosi nowe osoby na kwarantannie.

21.07:

Sytuacja w Sandomierzu nie jest radosna. Potwierdzono kolejne zakażenie koronawirusem u duchownego z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski.

- W związku z wykrytym zakażeniem COVID-19 u kolejnego duchownego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o kontakt osoby, które w dniach 6 lipca-13 lipca miały bezpośredni kontakt z odbywającym obecnie kwarantannę księdzem wikariuszem z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu przy ulicy Lwowskiej 12a.

- mówi Marcin Piwnik, starosta powiatu sandomierskiego.

19.07:

W powiecie sandomierskim są kolejne zakażenia koronawirusem. Tym razem jest to małżeństwo, które było na weselu, w innym powiecie województwa świętokrzyskiego, gdzie wykryto COVID-19! 300 osób z powiatu sandomierskiego jest na kwarantannie i czeka na wyniki badań - ma to jednak związek z ogniskiem koronawirusa w Kościele Matki Bożej Królowej Polski!

Tymczasem portal echodnia.eu opisał skandaliczną sytuację w Sandomierzu. Mieszkańcy osiedla przy Hucie Szkła domagają się dezynfekcji klatek schodowych, bo w blokach przebywają osoby objęte kwarantanną i nadzorem służb sanitarnych. Prezes Andrzej Bolewski ze Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego "Sandomierz" tłumaczy, że chciał już w piątek, 17 lipca, przystąpić do dezynfekcji klatek schodowych i terenów przed blokami, ale w sanepidzie powiedzieli, że dopiero w poniedziałek dostanie wykaz budynków, w których lokatorzy odbywają kwarantannę. Na razie spółdzielnia prowadzi doraźne działania: odkażanie poręczy, wiatrołapów, pochwytów, drzwi wejściowych.

17.07, godz. 15:34:

Nowe informacje dotyczące koronawirusa podał portal tyna.info.pl. Okazuje się, że sandomierzanka u której w piątek potwierdzono zakażenie koronawirusem była członkinią komisji wyborczej przy ulicy Portowej. Na 11 członków komisji pracujących podczas niedzielnych wyborów prezydenckich sanepid nałożył kwarantannę.

17.07, godz. 12:03:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sandomierzu odbiera mnóstwo sygnałów od wiernych, którzy przebywali w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu, gdzie u jednego z księży zdiagnozowano koronawirusa. Już zgłosiło się około 200 osób, które wyraziły chęć wykonania badania. Po przeprowadzonych wywiadach 20 osób zostało skierowanych na domową kwarantannę. Do osób starszych i samotnych osób będzie przyjeżdżał koronabus, który został skierowany z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Kolejny przypadek koronawirusa został potwierdzony w piątek w Sandomierzu. Zakażona twierdzi, że miała kontakt z księdzem, u którego kilka dni temu stwierdzono COVID-19. 

Przypominamy kontakt dla osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w okresie od 1 do 13 lipca uczestniczyły w nabożeństwach w Kościele Matki Bożej Królowej Polski. Sanepid: w godzinach 7.30-15.00 – 15 832 22 63, 15 832 23 22 oraz telefony komórkowe 606 825 157 i 730 825 157; e-mail : [email protected]

16.07:

W parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu wykryto zakażenie koronawirusem. COVID-19 ma jeden z księży! Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o kontakt osoby, które w okresie od 1 lipca do 13 lipca uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte (spowiedź święta, sakrament eucharystii) w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu przy ulicy Lwowskiej 12a. Starostwo w Sandomierzu zostało zmuszone do podjęcia kolejnych działań i dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu wprowadziła zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE