Reklama

Sandomierskie laboratorium na placu boju z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Sandomierskie laboratorium na placu boju z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Zdrowia wpisało Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu na listę laboratoriów COVID. Szpital zakupił urządzenie do wykonywania testów w kierunku zakażenia koronawirusem.

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu jest na krajowej liście laboratoriów COVID. To piąte takie laboratorium w województwie świętokrzyskim oraz 131 w kraju. Aktualnie urządzenie, które trafi do sandomierskiego szpitala przechodzi ostatnie testy w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie.

- Testy będą wykonywane na potrzeby sandomierskiej lecznicy. O tym jaki jest wynik badania będzie się można przekonać już po 45 minutach.

- mówi Marcin Piwnik, starosta sandomierski.

Co ważne sprzęt będzie służył nie tylko do wykonywania testów pod kątem SARS-CoV-2, ale także wirusów grypy, RSV, będącego przyczyną chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, wirusa brodawczaka ludzkiego, wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, HIV, a także niektórych genów odpowiedzialnych za rozwój nowotworów. Zakup maszyny, specjalnej kabiny, testów oraz remont sali wyniesie 300 tysięcy złotych. Całość zostanie pokryta przez lokalny samorząd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE