Reklama

Rzeszowskie lotnisko łapie głęboki oddech po lockdownie

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowskie lotnisko łapie głęboki oddech po lockdownie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 23 tysiące pasażerów obsłużył w lipcu br. Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka". Był to pierwszy miesiąc od wybuchu pandemii COVID-19, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Szczególnie duże zainteresowanie wśród pasażerów wzbudziła ofertą lotów wakacyjnych  na trasach krajowych – do Gdańska i Szczecina – jak  i zagranicznych, m.in. do Zadaru, Burgas i Salonik.

Coraz bardziej wypełniają się też samoloty do Londynu, Manchesteru czy Dublina obsługiwane przez Ryanair. W lipcu Boeingi 737 w barwach tego przewoźnika lądowały w Jasionce przeszło 100 razy.

- Coraz więcej osób powraca do podróżowania samolotem przekonując się, że wprowadzony na lotniskach reżim sanitarny i dodatkowe obostrzenia, skutecznie zwiększają poziom bezpieczeństwa.

- komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".

W lipcu ubiegłego roku Ryanair oferował przeszło 200 lotów, a już w pierwszym miesiącu po wznowieniu połączeń zagranicznych (po tzw. lockdownie) dostępna była ponad połowa z nich.

- Polskie Linie Lotnicze LOT, które są drugim co do wielkości przewoźnikiem na lotnisku w Jasionce, rozbudowały siatkę połączeń krajowych, a wraz z odmrożeniem lotów zagranicznych wystartowały połączenia do czterech słonecznych destynacji. Dzięki temu LOT oferuje na Jasionce już 60% rejsów z lipca 2019.

- tłumaczy Marcin Kołacz, rzecznik prasowy lotniska.

Nadal oczekiwany jest powrót niemieckiego przewoźnika  Lufthansa, który zapowiada późną jesienią loty do Monachium. W obecnej siatce połączeń z lotniska w Jasionce na trasach krajowych można lecieć kilka razy dziennie do Warszawy, dwa razy w tygodniu do Szczecina oraz raz w tygodniu do Gdańska.

Na rejsach międzynarodowych polecimy pięć razy w tygodniu do Londynu, trzy razy w tygodniu do Dublina,  a dwa razy tygodniowo do Bristolu, Manchesteru i East Midlands. Realizowane są również połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas. Od 22 sierpnia 
2020 r. rozpoczną się połączenia czarterowe
do tureckiej Antalii.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE