Reklama

Rzeszowski Budżet Obywatelski. Znamy listę projektów dopuszczonych do głosowania!

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowski Budżet Obywatelski. Znamy listę projektów dopuszczonych do głosowania! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tegorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się 93 projekty zgrupowane w trzech kategoriach. Wśród nich m.in. zasadzie 100 drzew na każdym osiedlu, budowa tory pumptrack oraz budowa dwupoziomowego parkingu rowerowego na osiedlu Dąbrowskiego.

Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznaliśmy 12 października. Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021 wynosi 8 mln zł. Na realizację zadań z pierwszej kategorii (dotyczących budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej) przeznaczono 4 mln zł. Na zadania dotyczące infrastruktury osiedlowej 3,2 mln zł (II kategoria). Najmniejsze środki w kwocie 800 tys. zł powędrowały dla trzeciej kategorii, w której znalazły się projekty dotyczące imprez, wydarzeń i inicjatyw społecznych.  


CZYTAJ TAKŻE: Pozostałe informacje z województwa podkarpackiego


Zazieleńmy Rzeszów!

W pierwszej kategorii znalazło się 14 zadań, spośród których aż dziewięć oszacowana na maksymalną kwotę jaką dopuszczał regulamin, czyli 1 mln zł. Wśród nich znalazł się m.in. projekt „Zazieleńmy Rzeszów! Zasadzenie 100 drzew a każdym osiedlu”, „Zespół torów rowerowych pumptrack z infrastrukturą towarzyszącą” oraz „Budowa boiska sportowego z bieżnią lekkoatletyczną i skocznią na terenie Szkoły Podstawowej Nr 25 przy ul. Starzyńskiego 17”.

O najmniejsze środki z puli pierwszej kategorii ubiegali się autorzy projektu wycenionego na 60 tys. zł, który dotyczy postawienia spiżarenki dla bezdomnego psiaka i kociaka. 


CZYTAJ TAKŻE: Budowa gmachu Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Podpisanie umowy w październiku?


II i III kategoria 

34 projekty znalazły się w drugiej kategorii, w której wartość projektu nie może przekroczyć 200 tys. zł. Tutaj również pojawia się inicjatywa związana z pumptrackiem, tym razem dotyczy to budowy toru do jazdy jednośladami przy ul. Starzyńskiego. Ponadto mieszkańcy chcieliby zobaczyć na Bulwarach zadaszoną dwupoziomową wiatę rowerową oraz innowacyjnego placu zabaw na osiedlu Staroniwa i punkt rowerowy przy ul. Lisa Kuli. 

Najwięcej projektów znalazło się w trzeciej kategorii, gdzie maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 50 tys. zł. Na liście 45 imprez, wydarzeń i inicjatyw społecznych walczących o środki finansowe znajdziemy m.in.:

  • „Łukasiewicz - człowiek wielu talentów” - cykl wydarzeń organizowanych przez I Liceum, przygotowujących 200-setną rocznicę rodzin wybitnego Polaka - duża promocja szkoły, Rzeszowa i Podkarpacia;
  • Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2021;
  • BeachBall Rzeszów 2021- Turniej siatkówki plażowej;
  • Ogólnopolski Festiwal "Reggae nad Wisłokiem 2021";
  • Rzeszowski Festiwal Rowerowy - RZESZÓW BIKE FESTIVAL;
  • Rzeszowska Międzyszkolna Liga Robotyki - rywalizacja szkolnych drużyn robotycznych z terenu Miasta Rzeszów;
  • "Nie ma nudy na Dzielnicy" - cykl imprez sportowych i edukacyjnych dla mieszkańców osiedli Pobitno, Wilkowyja, Słocina, Załęże.  

Pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania TUTAJ. Po opublikowaniu listy, od 13 do 19 października można składać skargi dotyczące niedopuszczonych projektów. Głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 potrwa od 23 października do 2 listopada. Wyniki poznamy do 4 listopada. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE