Reklama

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021. Znamy wyniki głosowania!

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021. Znamy wyniki głosowania! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiemy na co zostanie przeznaczonych 8 mln zł z tegorocznej puli RBO. Rzeszowianie zdecydowali, że w przyszłym roku zrealizowanych zostanie 36 projektów. Najwięcej głosów zdobył projekt boiska ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Załęże.

W tym roku głosowanie odbywało się od 23 października do 2 listopada 2020 roku. Łącznie mieszkańcy Rzeszowa oddali 60 945 głosów, z czego 60 668 drogą elektroniczną. Pięć głosów zostało unieważnionych. Wyniki wskazują, że na 36 projektów (lista TUTAJ), które wybrano do realizacji, oddano łącznie 44 828 głosów. 


CZYTAJ WIĘCEJ:

Co słychać w województwie podkarpackim?W pierwszej kategorii, dotyczącej budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej wybrano (pula 4 mln zł) wybrano cztery projekty: opracowanie projektu technicznego oraz budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Załęże (najwięcej głosów), IV etap modernizacji i rozbudowy obiektu sportowego położonego przy ul. St. Gliwy, zespół torów rowerowych „Pumptrack” z infrastrukturą towarzyszącą oraz modernizacja infrastruktury miejskiej poprzez zakup oczyszczaczy powietrza dla rzeszowskich przedszkolaków. Najwięcej głosów uzyskała inwestycja na osiedli Załęże (5081).

W drugiej kategorii znalazły się projekty związane z infrastrukturą osiedlową (pula 3,2 mln zł). Wybrano 16 propozycji. Tutaj także najwięcej głosów uzyskała inwestycja związana z osiedlem Załęże. Chodzi o remont ogrodzenia oraz unowocześnienie i wyposażenie sali widowiskowej wraz z zapleczem w budynku przy ul. Ks. J. Stączka 40 (2943 głosów). 

W trzeciej kategorii znalazły się projekty imprez, wydarzeń i inicjatyw społecznych.  Wybrano, podobnie jak w drugiej kategorii, 16 projektów. Najwięcej głosów ponownie uzyskała inwestycja z osiedla Załęża. 2857 głosów w III kategorii zdobił projekt „Aktywna rozrywka i integracja mieszkańców osiedla Załęże”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE