Reklama

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów [FOTO]

Opublikowano: wt, 3 wrz 2019 07:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kongres 60 Milionów to przedsięwzięcie łączące Polaków i Polonię z całego świata. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce spotkali się przedstawiciele organizacji polonijnych i polonijnego biznesu, rządu RP, samorządów i organizacji pozarządowych, by wspólnie dyskutować o inicjatywach na rzecz rozwoju wzajemnej współpracy.

 Wśród uczestników znaleźli się między innymi: Jerzy Kwieciński - minister Inwestycji i Rozwoju, Adam Hamryszczak – prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz Rita Cosby – amerykańska dziennikarka telewizyjna.

W swoim przemówieniu marszałek Władysław Ortyl zwrócił uwagę, że kongres jest szczególnym miejscem spotkania biznesu, co jest niezwykle ważne dla Podkarpacia, starającego się przyciągać inwestorów:

    - Kongres 60 Milionów to przedsięwzięcie, na którym spotyka się wielki biznes, a zatem jest to miejsce odpowiednie do rozmów na temat współpracy biznesowej. Polska i województwo podkarpackie są szeroko otwarte na biznes, także ten polonijny. W naszym, regionie z powodzeniem lokują swoje fabryki międzynarodowe firmy z branży nowoczesnych technologii, a zwłaszcza lotniczej i samochodowej, które widzą realne korzyści z inwestowania właśnie w tym miejscu

– powiedział marszałek, który jednocześnie odniósł się do związków Podkarpacia z Polonią:

    - Tu – na Podkarpaciu myślimy o związkach z Polonią na wielu płaszczyznach, nie tylko biznesowej, ale także historycznej i kulturowej. Nie można w tym miejscu przecież nie wspomnieć o wydarzeniu tak ważnym, jak Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, którego 50-lecie w tym roku obchodziliśmy na Podkarpaciu. Od pół wieku do naszego regionu przybywają przedstawiciele polonijnych zespołów folklorystycznych, by wspólnie cieszyć się śpiewem, tańcem i pięknem kultury polskiej. Na podkarpackiej ziemi wspólnie pielęgnują polskie obyczaje i poznają Polszczyznę

– zaznaczył Władysław Ortyl.

Jerzy Kwieciński – minister Inwestycji i Rozwoju zwrócił uwagę na znaczenie Polonii na świecie.

    - Polska diaspora jest czwartą największą diasporą na świecie i to jest olbrzymi potencjał, który nie do końca wykorzystujemy. Dopiero jak gdzieś podróżujemy to się o tym dowiadujemy, że mamy wspaniałych naszych ambasadorów, jak chociażby Rita Cosby w Stanach Zjednoczonych. Praktycznie wszędzie gdzie zaglądamy mamy kogoś znaczącego, czy to w biznesie, czy w kulturze, czy w mediach, czy w polityce - i to jest ten potencjał, który chcielibyśmy jako rząd wykorzystać. Dlatego bardzo silnie wspieramy tego typu inicjatywy

– powiedział minister Kwieciński.

W ramach kongresu odbyły się panele dyskusyjne poświęcone między innymi promocji Polski i polskich regionów w świecie, a także turystyce medycznej, rynkom finansowym, polskim uczelniom, czy promocji polskiej marki.

Wieczorem, na CWK G2A Arena miała miejsce gala kończąca polską edycję kongresu. Kolejna edycja odbędzie się w październiku w Nowym Jorku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.